DAHA KEYİFLİ BİR YAŞAM SÜRMEK

DAHA KEYİFLİ BİR YAŞAM SÜRMEK

Daha keyifli bir yaşam sürmek ister misiniz sorusuna herhalde çok büyük bir çoğunluk evet diye cevap verecektir. Peki mevcut koşullarımız içinde daha keyifli bir hayatı nasıl oluşturabiliriz, işte bugün ve yarın bu konuyu ele almaya çalışacağım.

Her şeyden önce bir konuda anlaşalım. Koşulların değişmesini veya daha iyi hale gelmesini beklemeyeceğiz, çünkü durumlar sürekli olarak değişir, içinde olduğumuz şartlarda ne yapabiliriz ona bakacağız.

Daha keyifli bir yaşam sürmenin yöntemlerinden bir tanesi, enerjinizi çalan insanlardan mümkün olduğu ölçüde uzak durmaya çalışarak keyifli kişilerle daha çok zaman geçirmenin yöntemlerini aramaktır. Keyif bulaşıcıdır, bir ortamda birisi gülmeye başlayınca genellikle diğer insanlar da gülmeye başlarlar, daha keyifli bir yaşam sürmenin olmazsa olmaz şartlarından bir tanesi de daha fazla gülmektir.

Keyif sadece haz almaktan ibaret değildir, yardım etmek de insana keyif verir. Bu nedenle ihtiyaç duymadığınız bir giysiyi ya da eşyayı bağışlayarak ya da maddi durumunuz uygun ise bir öğrenci okutarak veya ağaç dikilmesi için bağış yaparak da keyif alabilirsiniz.

Çocuklarla zaman geçirmek keyifli olmanın garantili yöntemlerinden birisidir, kendi çocuklarınız varsa yaşları ne kadar büyük olursa olsun oynayabileceğiniz oyunlar mutlaka vardır, kendi çocuklarınız yoksa da bir şekilde yeğenleriniz veya arkadaşlarınızın çocukları vardır, oyun oynamak keyif almanın güzel bir yöntemidir, bu nedenle çocuklar hep oyun oynarlar ve pek çok şeye bir oyun gibi yaklaşırlar. Belki hayat da bir tür oyundur, kim bilir?

Hayvanlarla zaman geçirmek de keyif almanın güzel bir yöntemidir, ister bir kedi ile ip oyunu oynayın isterseniz tanımadığınız bir köpeğin başını okşayın ve bir süre size eşlik etmesine izin verin.

Sevdiğiniz tarzda bir şarkı dinlemek, sesiniz nasıl olursa olsun o şarkıya yüksek sesle eşlik etmek ve hatta dans etmek de size keyif verebilir. Dünya üzerindeki bütün insanlar hangi ırka mensup olurlarsa olsunlar keyifli kutlamalarda şarkı söyler ve dans ederler.

Keyif almanın bir diğer boyutu ise sosyalleşmektir, herkes ölçüsünü kendisi belirlesin, arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız şeyler hayattan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

Hareket etmek bana keyif veriyor, bu nedenle hava müsait olduğu zaman parkta yürüyüş yapmayı seviyorum, sizler de hayatınıza daha fazla keyif katmak istiyorsanız daha fazla hareket ve spor yerleştirebilirsiniz hayatınızın içine.

Ve bir hobisi olmalı mümkünse herkesin, anda kalabileceğiniz, hayattan kısa molalar alabileceğiniz bir uğraşınız olmalı, mümkünse her gün en az yarım saat yapabileceğiniz bir şey harika olacaktır.

Önerilerime yarın devam edeceğim. Sizler de kendi önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk ön görüşmelerinden yararlanmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar