DAHA CESUR DÜŞÜNMEYE VE DAVRANMAYA İHTİYACIMIZ VAR

DAHA CESUR DÜŞÜNMEYE VE DAVRANMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Cesaret korkuların olmaması durumu değil, korkularımızla birlikte ilerleme becerisidir ve ben bunun her yaşta öğrenilebileceğini düşünüyorum.

Bir tarafta gerçekleştirmeyi bekleyen hayallerimiz ve ulaşabileceğimiz en üst potansiyelimiz yer alırken diğer tarafta da içinde bulunduğumuz konfor alanı yer alıyor.

İsteklerimizin çoğu konfor alanımızın dışında yer alıyor, konfor alanından çıkabilmek için de daha cesur düşünmeye ve davranmaya ihtiyacımız var.

Bir insan nasıl daha cesur davranabilir derseniz kişi özelinde değişecektir elbette. Cesur davranmamızı engelleyen geçmiş olaylara yüklediğimiz anlamlar da konunun önemli bir parçası elbette, üzerinden kaç yıl geçmiş olursa olsun cesaretimizin kırılmış olduğu o anlar.

Diğer yandan en az o kadar belki de daha fazla cesur davranmış olduğumuz anlar ve olaylar da var hayatımızda, onları ne kadar hatırlamayı seçtiğimiz ise önemli bir soru olarak cevaplanması gereken sorular arasında yerini alıyor.

Bazen daha meraklı olabilmektir cesur olmak, küçük bir çocuğun gözlerindeki gibi, bazen de ne olursa olsun yapmaya karar vermektir köşeye sıkışmayı beklemeden. Pek çok şey nasıl önce düşüncede başlıyor ise cesaret konusu da önce düşüncede başlar.

Gelin bugün daha cesur düşünmeye başlayacağımız günlerin ilki olsun, emin olun davranışlarımız da bunu takip edecektir. Kendinize biraz daha fazla güvenmeye ne dersiniz?

Eğer daha cesur düşünüyor ve davranıyor olsaydınız nasıl bir hayatınız olurdu hiç merak etmiyor musunuz, ben ediyorum.

Cesaret bir açıdan da yüzmeye benzer, nasıl ki yüzmeyi yüzerek öğrenirsek cesur olmayı da cesaretli davranarak öğreniriz. Bu nedenle minik adımlarla başlayarak ilerlemek ve küçük zaferler elde etmek çok önemlidir. Siz hayallerinize doğru cesur bir adım attığınızda hayat da size olumlu karşılık verecektir.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar