ÇOK GEÇ OLMADAN YAP

ÇOK GEÇ OLMADAN YAP

Geçenlerde paylaşmış olduğum Yarına Not bu şekilde idi; çok geç olmadan yap. Benimle birlikte koçluk çalışmaları yapan danışanlarıma bazen kısa ev ödevleri veriyorum. Bu ödevlerden bir tanesi de muhtelif kısa hikayelerden oluşuyor ve hikayenin sonundaki soruya cevap vermelerini istiyor.

Hayal gücünün önemine inanıyorum, hikayeleştirmek hayal gücünün kullanılmasını kolaylaştırabiliyor. İşte bu kısa hikayelerden bir tanesini aşağıda sizinle de paylaşıyorum.

“Güzel bir bahar gününde evinizin bahçesindeki erik ağacının altında oturuyorsunuz, ağaç çiçek açmış, ayaklarınız çıplak olarak çimenlerde, elinizde bir kitap var.

Torunlarınız bahçede oynuyor, uzaktan sesleri geliyor.

Kitap sizin hayatınızı anlatıyor, sizin izninizle bir yazar sizle yaptığı ve kaydettiği söyleşileri kitap yapmış. Kitabın ismi “Çok Geç Olmadan”.

Kitabın arka kapağında çok geç olmadan fark ettiğiniz, hayatınızda uyguladığınız ve insanlarla paylaşmak istediğiniz şey her ne ise ona dair bir paragraflık kısa bir yazı var.

Soru: Bu yazıda ne yazmasını istersiniz?”

Soru varsa cevap vardır diye düşünüyorum, bu nedenle bazı kitaplarımda okurlarımın cevaplaması için sorulara yer veriyorum. Beşinci kitabım Huzur ve Bilgelik Defteri’nde de benzer sorular yer alıyor, bu sorulara cevap verdiğinizde içsel huzur anlamında önemli bir mesafe kat edeceğinizi düşünüyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk çalışmaları hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar