Çocuk Yapmalı mı Yapmamalı mı?


Bu bültenimiz çocuk yapmak üzerine ve Hayatını Seç isimli kitabımdan alınmıştır.

Çocuk yapmalı mı yapmamalı mı, kaç tane yapmalı, ne zaman yapmalı?

Diğer seçimlerden farklı bir yol izlemeyeceğiz, kalbimizin sesini dinleyeceğiz. Çocuk yapmak istiyorsanız yapın, çocuk yapmak istemiyorsanız yapmayın. Çocuk yapmak istiyorsanız kendinizi bundan mahrum bırakmayın, çocuk yapmak istemiyorsanız da sadece diğer insanlar yapıyor diye çocuk yapmayın.

Çocuk yapmak konusunda da diğer tüm önemli seçimlerinizde olduğu gibi, gerçekten ne yapmak istediğinize odaklanmanız uygun olacaktır.

Çocuk yapmak çevremizin baskısını üzerimizde hissettiğimiz konuların başında gelmektedir. Özellikle de evlendikten sonra 1 – 2 yıl geçince aileler meraklanmaya başlarlar, bu merakları “acaba istiyorlar ama çocukları olmuyor mu” noktasına kadar gelebilir.

Sonuçta kararınızı kalbinizin sesini dinleyerek kendiniz vermelisiniz. Yeni seçiminiz, kişisel özelliklerinizde ve/veya sahip olduğunuz görüşlerde değişiklik yapmanızı gerektirebilir.

Biz de 7 yıl bekledikten sonra kalbimizin sesini dinleyerek anne/baba olmayı seçtik.

2004 yılının Mayıs ayında Dünyaya gelen ilk kızımıza Duru ismini verdik.

İkinci kızımız ise 2010 yılının Mayıs ayında doğdu. Büyük kızımız Duru kardeşinin ismini Ada olarak seçti.

Kendi çocuklarımı çok seviyorum, daha önce çocuklara düşkün biri olmamam buna engel teşkil etmedi. Yani çocuk yapma kararını alırken illa çocuk delisi birisi olmanız gerekmiyor, kendi çocuklarınızı mutlaka çok ama çok seviyorsunuz.

Kızlarımı görseniz o kadar tatlılar ki, 6 aylık olduklarından beri tepemden inmiyorlar, bu Dünyaya bana aşık olmak için gelmişler sanki, evet baba ile kızları arasındaki ilişki de bir türlü aşk işte.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.