ÇALIŞMANIN ÖNEMİ

Şu haytattı öyle yaşa ki kapanışta kendini alkışlayabilesin.

Ben zor dönemlerden geçerken üzüntümü hafifletmek ve farklı bir şeye konsantre olmak için daha çok çalışıyorum. Çalışmanın bu açıdan bakıldığında yararlı olduğunu düşünüyorum.

İnsan severek yaptığı bir işi olduğunda veya yaptığı işi keyif alacak şekilde yapmanın yöntemlerini bulduğunda farklı kapılar açılıyor hayatta.

Üretmek, mutluluğun önemli bir parçasıdır. Çalışmak da üretmenin bir yoludur. Yazı yazmak, koçluk yapmak, mesajları yanıtlamak benim mutluluğumun önemli parçalarıdır.

Annem bana çalışma şevkini aşılayan önemli bir figürdür. Kendisi 70 yaşında olmasına rağmen hala haftanın beş günü düzenli olarak kendi işine giderek beni şaşırtmaya devam ediyor. Hatta hafta sonlarda da müşterilerinden gelen telefonları büyük bir içtenlikle yanıtlıyor. Aynı benim yapmaya çalıştığım gibi.

Bugünlerde çalışmanın, bir şeyler üretmenin her zamankinden daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bu Ülkeyi daha iyi bir noktaya getirmek için hepimiz el birliğiyle daha fazla çalışmalıyız.

Çalışmak sadece işe gitmek değildir elbette. Öğrenci olan kardeşlerimizin derslerine çalışmaları, emekli olan vatandaşlarımızın bilgi ve deneyimlerini bir şekilde aktarmaları, yapılan yardımların bir kısmı da çalışmak olarak nitelendirilebilir.

Çalışmak insanı mutlu eder.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar