BUGÜN SENİN DOĞUM GÜNÜN

BUGÜN SENİN DOĞUM GÜNÜN

Gelin bugün hep birlikte daha mutlu bir hayata yelken açalım. Anılarımızı yaşanmışlıkları ile bırakalım ve daha güzellerini üretmek için yola çıkalım. Dopdolu olsun yeni hayatımız, mutlu olduğumuz anların sayısını artıralım. Güzel rastlantılar başlasın hemen bugün. İleride bir gün bu günü gülümseyerek hatırlayalım, ne kadar kolaymış aslında diyelim, bir karar aldım ve yavaşça değişti hayatım.

İçimizdeki değişik benleri fark edelim öncelikle, tek bir insanın içinde pek çok kişiyiz aslında, hepsini sevgi ile kucaklayalım, bugünkü halimizi oluşturdukları için teşekkür edelim.

Üretkenliğimizi ortaya çıkaran, fark yaratan işler ve yardımlar yapalım. Boş, amaçsız bir hayat olmasın yaşadığımız. Çevremize güzel katkılarda bulunmak mutluluk yolumuzu aydınlatsın.

Saygı duyalım önce kendimize ve hayatımıza, sonra da diğer insanlara ve hayatlarına. Kardeşçe yaşamayı öğrenelim şu cennet topraklarda. Bireyin bir toplum içinde var olduğunu ve bireyin mutluluğunun da bir ölçüde içinde yaşadığı toplumdan tam olarak bağımsız olamayacağını anlayalım. İçinde yaşadığımız toplum için güzel şeyler yapmaya çalışalım.

Enerjinin önemini anlayalım, dışarı ne verirsek dönüp dolaşıp onu alacağımızı bilelim.

Cesaretle ilerleyelim, cesaretin korkusuz olmak olmadığını, korkularla birlikte ilerlemek olduğunu ve bu duygunun hepimizin içinde bulunduğunu fark edelim.

Mutluluğun paylaşımla arttığını unutmayalım, güzel insanlar biriktirelim hayatımızda, en önemli zenginliğin bu olabileceğini zamanında fark edelim.

Ne arıyorsak önce kendi içimizde bulmaya çalışalım, kendi içimizde olmayan bir şeyi dışarıda bulmanın güçlüğünü bilelim.

Bugün hayatın herhangi bir yeri. Ve aslında her şey herhangi bir yerde başlar. Yeni hayatına başlangıçta belki biraz yabancılık çekebilirsin ama emin ol zamanla çok seveceksin. Değerini bul, değerini bil, bir kişiden çoğalarak yine bir kişi ol. Bugünü unutma, bugün senin yeni hayatına doğum günün. Hadi başla.

Sevgi ile kalın.

Paylaş