BODRUM İZLENİMLERİ 2022 YAZI – ESKİ YERLER, YENİ KEŞİFLER

BODRUM İZLENİMLERİ 2022 YAZI – ESKİ YERLER, YENİ KEŞİFLER

Bodrum’daki ilk keşfimi ayrı bir yazı anlamında anlatmıştım; Kazıklı Köyü’nde Kaptan Restoran ve Pansiyon’da bir gece iki günlük mini bir tatil yaptık ve tadı damağımızda kaldı.

İkinci keşfimiz Yalıkavak’taki Pilevneli Sanat Galerisi oldu. Pilevneli ailesinin kendi özel mülkünü de dahil ettiği sergi alanı muhtelif sanatçıların eserlerini görme fırsatının yanı sıra muhteşem bir manzara izleme fırsatı sunuyor. Ziyaretinizi akşam günbatımı saatine denk getirirseniz çok memnun kalacaksınız. Burada ayrıca sergi alanında Zaaf isimli bir restoran faaliyet gösteriyor, zeytin ağaçlarının altında şık bir yemek ortamı sunuyor.

Diğer bir keşfimiz ise aslında belli bir süreden beri var olan bizim yeni gördüğümüz bir butik otel oldu. Yalıkavak Xuma yolunda ilerlerken solda Çaça Restoran’ı gördüğünüz yerden yokuş aşağı inin, aşağıda solda Farrys Butik Otel var; günübirlik müşteri kabul ediyorlar, gerçekten çok güzel bir denizi var, kumsal ve kum sevenler için güzel bir fırsat.

Son keşfimiz ise Ortakent’te bulunan La Boheme isimli plaj ve gece kulübü oldu. Burada muhteşem bir Yol Project konseri izledik. Sahne kumsalın arkasına konuşlanmış, ayaklarınız çıplak ve kuma basarak ve bir şeyler içerek eğleniyorsunuz.

Eskilerden Kadifekale’de bulunan Yalı Restoran’a uğradık her zaman yaptığımız gibi, kumsala yerleştirilen masalarda ayağınız arada bir ıslanacak şekilde denizin dibinde keyif yapmak güzel elbette. Yemekler lezzetli, servis zaman zaman aksayabiliyor ama bunu umursamazsanız güzel bir akşam geçirirsiniz.

Fiyatlardan bahsetmiyorum, bu konuda zaten fiyatların uçtuğu yönünde genel bir kanaat oluşmuş durumda; geçen yaz ile kıyaslandığında en az iki kat arttığını söylemek mümkün.

Ve eskilerden bir Gündoğan klasiği Casa Mia plajıyla kaliteli hizmetin adresi; iskele tarafında sıkılırsanız arkadaki geniş bahçede zaman geçirebilirsiniz, güzel bir denizi var.

Paylaş