BODRUM İZLENİMLERİ – 2021

BODRUM İZLENİMLERİ - 2021

Her yaz olduğu gibi bu yaz da Bodrum izlenimleri yazımla karşınızdayım. Pandemi, uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim nedeniyle bu yıl Bodrum’da sezon erken açıldı, kalabalık ve trafik Haziran ayından itibaren kendini hissettirmeye başlamış. Temmuz ayında muhtemelen daha sıcak, daha kalabalık olacak. Yine de Bodrum’u seviyorsanız bir şekilde uyum sağlamanın bir yöntemini buluyorsunuz, ben Bodrum’u İstanbul’a benzetiyorum, herkesin Bodrum’u farklı.

Gelelim deniz plaj aktivitelerine. Gündoğan ana koydaki plajların çoğu bu yaz kişi başı günlük harcama limitini 200 TL olarak belirlemiş. Diğer yandan Cape Otel’in plajından günübirlik yararlanmak isterseniz sadece şezlong ve şemsiye için 250 TL ödemeniz gerekiyor. Magazin gündeminde çokça yer alan Dozo Beach’in resmi açılışı da yeni yapıldı.

Sabah yürüyüşü yapmayı seviyorsanız Bodrum’da yapılabilecek en güzel aktivite Yalıkavak Çarşı ile Tersane arasındaki bölgede yapılabilecek sabah yürüyüşleri. Bu saatlerde çarşaf gibi olan deniz öğleden itibaren rüzgarın da etkisiyle dalgalanıyor.

Çarşı’ya gelmişken Bitez dondurmasını tatmadan dönmek olmaz elbette. İstanbul’daki Beltur’a benzeyen deniz kıyısı belediye işletmesi de bu bölgede bulunuyor. Eğer yer bulabilirseniz mutlaka biraz zaman geçirmenizi tavsiye ederim denize sıfır bu mekanda.

Yalıkavak Marina yine en hareketli yer, yerli ve yabancı turistler gerek alışveriş yapmak gerekse bir şeyler atıştırmak için burayı tercih ediyorlar. Bir akşam Cookshop’ta yemek yedik, etler ve tatlılar gerçekten çok lezzetli idi. Şu anda gençlerin en çok rağbet ettiği yer burası Marina içinde.

Gümüşlük’e yakın bir noktada bulunan Kadıkalesi’nde Yalı Restoran misafirlerini kumsalın üzerine yerleştirdiği masalarda ağırlamaya devam ediyor bu yaz da.

Gümüşlük diğer yerlere göre nispeten daha hareketli. Burada çok sayıda alternatif var akşam yemeği için, biz bir akşam Fenerci restorandan yana kullandık tercihimizi, ara sıcaklar çok lezzetli idi, diğer yandan fiyatlar geçen yıla göre %30 civarında artmış.

Türkbükü henüz tam olarak hareketlenmemişti ben gittiğimde. Başlangıç noktası olarak Köşebaşı Restoran’ı alıp orta nokta olarak Divan Oteli’ni kabul edip No 81 isimli eski Maki Otel’e kadar deniz kıyısından güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz akşam saatlerinde. Bilinen birkaç yer dışında mekanlar çok kalabalık değildi. Diğer yandan bir şeyler atıştırmak ve içmek için Miam Restoran’ın dış kısmına bakan yol üstü tezgahı ve sandalyelerinde yer bulabilmek kolay değil. Türkbükü’nde çok sayıda butik, mağaza ve takı tezgahı da bulunuyor, fiyatlar geçen yıla göre artmamış henüz.

Bodrum’a kadar gelmişken deniz dışında bir aktivite yapmak isterseniz Konacık mevkiinde bulunan Zai Yaşam’ı ziyaret etmenizi önerebilirim. Burada kütüphanede ve bahçede çok keyifli zaman geçirmek, sadece bir şeyler içmek ya da güzel bir yemek yemek mümkün.

Merkez’e inmedim ama Marina bölgesinde bulunan Yat Kulüp açılıp konserler başlamadan Bodrum’a yaz geldi diyemeyiz. İyi tatiller.

Paylaş