Bir kağıt kalem çıkarın ve en fazla zaman geçirdiğiniz insanların isimlerini yazın. Bir açıdan; geleceğinize bakıyorsunuz, en fazla vakit geçirdiğiniz insanlar sizin geleceğiniz olabilir.

Bu listeden kendinize dair pek çok çıkarım yapabilirsiniz. İsterseniz listedeki insanları belli bir süreç içinde değiştirebilirsiniz.

Vizyonunuzu, hedeflerinizi anlayan, size değer veren insanlarla birlikte olmayı tercih edin.

Bir hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, hayallerinin çoğunu gerçekleştirmiş birisini bulmak en iyisidir.

Biz izin vermediğimiz sürece kimsenin bizi doğrudan etkilemesi mümkün değildir. Diğer yandan; bazı kişilerle ister istemez daha yakın ilişkiler yaşıyoruz, bu kadar iç içe yaşarken ne kadarına izin verip ne kadarına izin vermiyoruz acaba?

Çevrenizdeki insanların sizin hakkınızda veya genel bir konuda söylediği olumsuz nitelikteki cümleleri onaylamaya başladığınızda tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Etrafımızdaki insanları seçmeye ve onlarla paylaşımlarımıza dikkat etmeliyiz.

Etrafınızdaki kişilerin ve ortamların size hayatınızdaki seçimler ve mutluluklar için ilham verme potansiyeli vardır. Size keyif ve ilham verecek insanlarla görüşmeniz ve böyle ortamlarda bulunmanız kesinlikle yararınızadır.

Diğer yandan; eğer çevremizdeki insanlardan mutlu değilsek, bazılarının bizi veya ulaşmak istediğimiz hayalleri kısıtladığını veya engellediğini düşünüyor isek onları yavaş yavaş çemberimizden çıkarabiliriz.

Olabildiği ölçüde etrafınızda size ilham, keyif ve mutluluk veren bir insan topluluğu oluşturun.

Hayat bir film gibidir, iyi bir film genellikle iyi bir ekip gerektirir, sizin ekibinizde kimler olacak?

Sevgi ile kalın.