BİRAZ SABIRLI OLUN


Başarıya çok yaklaştıkları halde vazgeçen veya izledikleri yolu değiştirip yollarını uzatan kişiler görüyorum. Bir şeyi istediğinizde onu elde etmeniz bazen bir gün bazen bir yıl sürebilir, eğer gerçekten istiyorsanız kendinizin ve isteğinizin arkasında durmalısınız.

İstediğim şey hemen olsun diye düşünmek her zaman çok gerçekçi bir yaklaşım değildir. Siz yapılması gerektiğini düşündüğünüz şeyleri yapın, inançla ve sabırla bekleyin, inanç varsa sabır da olmalıdır.

Geçenlerde Poyraz Karayel dizisini izliyordum, orada sabırlı olmaya dair güzel bir cümle vardı, “insan sevmediklerine katlanır, sabırsa aşktır” şeklinde idi.

İsyan etmek, yine olmadı, olmuyor işte diye düşünmek ve bunu dile getirmek sizi isteğinize yaklaştırmaz.

Kendinize nedenlerinizi hatırların, yaptığınız şeylerin yeterli olmadığını düşünüyorsanız daha farklı neleri yapabilirim diye düşünün, gerekirse yardım alın ama umudunuzu ve inancınızı kaybetmeyin.

Hayatın bir ritmi var, bir akışı var, onunla uyumlanmaya çalışın. Bir şeyi isterken zaten sahip olduklarınızı ve onların değerini gözden kaçırmayın

İnancınızı artırmanın yöntemleri üzerinde düşünün, bazen bazı şeylerin daha geç olması daha iyi bile olabilir, bu sürede isteğinize hazır hale gelirsiniz.

Hepinize sabırlı, inançlı, umutlu günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı da okuyabilirsiniz. Koçluk hakkında sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Paylaş