BİRAZ DAHA UMUTLU OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR

BİRAZ DAHA UMUTLU OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Pandemi yavaşça etkisini yitirirken ve yaklaşan baharla birlikte eski güzel günlere dönme umutları artmışken Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi çoğumuzda bir umutsuzluk etkisi yarattı. Ekonomik sıkıntıların oluşturduğu etkiyi de ilave edince gülümsemeler azaldı. Elbette insanın mutluluğunu ve huzurunu çevresinden ve içinde yaşadığı ülkeden ya da dünyadan bağımsız olarak ele almak pek mümkün değil. Diğer yandan bir şekilde biraz daha fazla umuda ve çözüm odaklı ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bireysel olarak başlatacağımız bu umutlu ve çözüm odaklı olma devrimi kim bilir belki ülkemiz ve dünya için de daha güzel günlerin kapısını aralamaya yardımcı olur.

Umutlu olmayı çök önemsiyorum, insanın bireysel mutluluğu ve iç huzuru büyük ölçüde umutlu olma haline bağlıdır. Umutlu olmak, biraz da çözüm odaklı olmayı, bir şekilde harekete geçmeyi, hayal kurmayı ve hayallerin peşine düşmeyi de içerir.

Yaşanan gelişmeler hepimizi yordu zihinsel ve duygusal olarak; diğer yandan pes etmediğimiz ve daha iyi bir gelecek için çaba gösterdiğimiz takdirde daha güzel günlere kavuşabiliriz. Sadece biraz daha sabırlı olmamız, emek vermeye devam etmemiz, kendimize ve hayata biraz daha fazla güvenmemiz gerekiyor.

Belki de hayatınızda yeni bir sayfa açmak üzeresiniz, yeni bir yola sapıyorsunuz, kendinize biraz daha fazla güvenin, bugüne kadar pek çok şey başardınız, bunlar da umudunuzu yeşertsin.

Biraz belirsizlik olabilir, bazen zemin insanın ayakları altında kayıyormuş gibi gelir, şartlar mükemmel olmayabilir, yine de elinizden geldiği ölçüde ilerlemeye devam edin lütfen.

Her zaman söylerim, yol çoğu zaman yola çıktıktan sonra aydınlanır diye, başlayın ve iyi niyetle emek verin, emekler karşılığını bir şekilde bulacaktır.

Güzel sürprizlere de hazırlıklı olalım elbette, şans hazırlık ve fırsatın karşılaşmasıdır belki de sadece. Umudumuzu koruduğumuz sürece hep birlikte daha güzel bir ülke ve dünya oluşturabileceğimize inanıyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar