BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE

BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE

Bozuk şeyleri atmadan önce tamir ettiğimiz, eğer gerçekten tamiri mümkün değilse vedalaştığımız bir dönemde yaşadım çocukluğumu. Belki de biraz bundan dolayı bir şeyleri değiştirmeden önce mevcut durumun düzeltilmesine dair yapılacakların yapıldığından emin olmak isterim. Sizden de bunu rica ediyorum. Özellikle de büyük ve önemli kararlarınız için bunu uygulayın, gerekirse profesyonel destek alarak dışarıdan objektif üçüncü bir gözün durumunuzu değerlendirmesini isteyin.

Yöneticinizi veya çalıştığınız bölümü beğenmiyorsanız, ücretinizi veya unvanınızı düşük buluyorsanız ilk akla gelen şey çalıştığınız şirketi değiştirmek olmamalıdır. Önce mevcut şirkette bir bölüm değişikliği, yapılacak işin değiştirilmesi gibi alternatifler üzerinde durulmalıdır.

Eğer içinde olduğunuz ilişkiden memnun değilseniz yapılacak ilk şey bu ilişkiyi daha iyi hale getirmek için samimi bir çaba sarf etmek olmalıdır. Mutlu değilim gerekçesiyle bu ilişkiye son vermek her zaman en doğru karar olmayabilir.

Kurulu bir düzeni değiştirmeden, radikal adımlar atmadan önce konuyu çok iyi değerlendirin lütfen, belki de yapılabilecek şeyler vardır. Başka bir kente taşınmak kararı bile böyledir, kendinizi de birlikte götüreceğiniz için bakış açılarınızı değiştirmezseniz yine tıkanıp kalabilirsiniz bazen.

Yapılacak şeyleri yaptınız, yine de istediğiniz sonuçları alamıyorsunuz, o zaman büyük ve önemli bir değişiklik yapabilirsiniz. İyi bir stratejiniz olsun her zaman.

Bir karar aldınız, uyguladınız, sonra pişman oldunuz. Geriye dönme şansınız varsa deneyin, bu sizi tutarsız bir insan yapmaz.

Demem o ki, büyük ve önemli değişimler dikkatlice yapılmalıdır, sadece duygular ile değil, duygu ve mantığı dengeleyerek karar almak gerekir, kendinize zaman tanıyın ve iyi değerlendirmeye çalışın durumu.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Kış Dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş