BİR ÇÖZÜM YOLU OLARAK BENDEN BİZE – KOLEKTİF BİLİNÇ

BİR ÇÖZÜM YOLU OLARAK BENDEN BİZE – KOLEKTİF BİLİNÇ

İçinde olduğumuz süreçte hepimiz belli ölçülerde endişe, kaygı ve stres yaşıyoruz. Endişeye mahal yok denilebilecek bir durumda değiliz. Bazılarımız için bu süreç çok daha zorlayıcı olabiliyor. Bu noktada bireysel bir bakış açısından ziyade tümü kapsayan kollektif bir bakış açısına geçmemizin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu süreç hiçbir anlamda ve şekilde tek başına içinden çıkabileceğimiz bir durum değil. Ben çok iyi olsam ama ailem ve arkadaşlarım iyi olmazsa o zaman benim iyi olmam konuyu çözmüyor. Ülke olarak çok iyi olsak ama dünya o kadar iyi olmasa konu yine çözülmüş sayılmayacak. Bu nedenle dünya olarak birlikte hareket etmek durumundayız.

Dünyanın birlikte hareket etmesini umut eder ve beklerken biz de kendi hayatlarımızdan başlayarak bir tür kolektif bilinç sergilemeliyiz.

Ben yerine biz diye düşünmeye başlamalıyız, daha çok yardımlaşma ve işbirliği içinde olmalıyız. Birbirimizi her anlamda daha fazla desteklemeli ve normal zamanlara göre daha yardımsever olmalıyız.

Eskiden insanların daha mutlu olduğu zamanları hatırlayalım. İlk aklımıza gelen şey komşuluk ilişkileri olmuyor mu?

Şimdi fiziksel olarak değil ama telefonlarımız ve bilgisayarlarımız aracılığı ile temas kuruyor olsak bile teknolojiden bu anlamda olumlu bir şekilde yararlanarak herkese ulaşabildiğimiz bir çağda yaşıyoruz.

İçinde olduğumuz durumu sadece ve sadece birleşerek, yardımlaşarak, dayanışma içinde atlatabiliriz.

Bunu yapma becerimiz hayatta kalıp kalmayacağımızı bile belirleyebilir.

Şimdi birlik olmak zamanı.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar