BİR ÇEKİM YASASI HİKAYESİ


Yaşadığınız deneyim her ne ise, onu en iyi şekilde değerlendirmenin bir yolunu bulun. Her olay özelinde, ben bunu hayatıma nasıl çektim diye düşünürseniz bir süre sonra kendinizi bir çıkmazda hissedebilirsiniz.

Bakın size son günlerde başımdan geçen bir olayı anlatayım. Mayıs ayının ilk yarısı kendimi çok keyifli hissettiğim bir dönem oldu benim için. Sağlığım yerinde, sevdiklerim yanımda, ikinci kitabım piyasaya yeni çıkmış, danışanlarımla yaptığımız seanslar süper geçiyor, falan filan. Özetle enerji anlamında çok yüksek bir alandayım, keyifliyim.

Geçen hafta bir gün arabamı çalıştırdığımda motor arıza ışığının yandığını fark ettim. 4-5 yaşında, 60bin kilometrede çok severek kullandığım orta sınıf bir aracım var. İyi araba kullanırım, aracımda çizik bile yoktur, bakımını da düzenli olarak yaptırırım. Arıza ışığının yandığını görünce hemen servisi aradım ve gelip aracı almalarını ve serviste tamir etmelerini istedim.

Ertesi akşam arabamı teslim ettiler, bir sonraki gün arabamı kullandığımda aynı arıza ışığının tekrar yandığını fark ettim. Tekrar servisi aradım, durumu bildirdim, özür dilediler, gelip aracı tekrar aldılar.

Dün bir ara telefonum çaldı, arayan servis sorumlusu Şenol Ağabey idi, uzunca bir süre özür diledikten sonra aracımın servisin içinde küçük bir kaza geçirdiğini söyledi. Bir çizik bile olmasın diye ihtimam gösterdiğim aracımın başına gelenler benim için üzücüydü. Bunu hayatıma niye çektiğim konusunda en ufak bir fikrim dahi yok. Bir süredir arabasızdım, anlaşılan bir süre daha arabasız idare edebilirdim herhalde.

Şenol Ağabey jest olarak bana çok güzel bir araç göndereceğini söylediğinde kızgınlığım henüz tam olarak geçmemişti ama en azından 3 günlük 19 Mayıs tatilinde arabasız kalmayacağım için sevindim. Kendi aracım düz vites ve benzin tüketimi biraz yüksek. Yerine gönderdikleri araç ise 2014 model, dizel ve otomatik vites.

Beyaz aracı gördüğümde hemen hoşuma gitti, akşam biraz dolaştım ve çok keyif aldım. Yeni araba kullanmayı özlemişim, yeni araç kokusu çok güzeldir. Şimdi kendi aracımla bu aracı takas etmenin bir yöntemini arıyorumJ.

Kıssadan hisse, sağlık sorunları dışında başımıza gelen pek çok olayda aslında bir fırsat gizli olabilir. Bir de bu açıdan bakmaya çalışın.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.