BİR BİLGE – İÇİNE BAKTIĞINDA NE GÖRÜYORSUN?

BİR BİLGE – İÇİNE BAKTIĞINDA NE GÖRÜYORSUN?

Hafta sonu güzel havadan yararlanarak Bilge’yi ziyarete gittim, bahçede Ceyda Hanım ve Uluç ile otururken buldum onu. Ben de dahil oldum aralarına ve biraz sohbet ettik. Uluç Ceyda Hanım’ın ilk evliliğinden olan oğlu, psikoloji eğitimi almış ve benim gibi koçluk yapıyor, iki koç bir araya gelince bayağı bir sohbet ettik, Dr. Emoto’nun su deneylerinden başladık müzik ve tedavi konularına kadar uzadı konuştuklarımız.

“Hayatın bir oyun olsaydı nasıl bir oyun olurdu?” gibi ilginç sorular yöneltti bana; Bilge ile yaptığımız derin sohbetlere Uluç’un soruları ilave olunca benim için tam bir şölene dönüştü buluşma.

Çocuklarımızı yetiştirme şeklimizden bahsettik bir süre, farkında olmadan onları nasıl şekillendirdiğimizden. Küçük kızım Ada’nın 8 yaşında olmasına rağmen çok güzel hikayeler yazmaya başladığından bahsettim, hatta yanımda taşıdığım bir kısa hikayesini okudum, herkes hayal gücüne hayran kaldı.

“Onun ruhundaki macera seven çocuksu yönü yaşatmak için her şeyi yapmalısın” dedi Uluç.

“Bunun önemini biliyorum. Ayrıca cesaretini koruması için onu destekliyoruz olabildiğince” diye yanıtladım.

“Çocuklardan öğreniyorum zaten pek çok şeyi, oyun oynamanın önemini, dengeyi, gülmeyi, pozitif olmayı en iyi onlar biliyor” diye devam ettim.

Başka şeyler de konuştuk, Uluç soruları ile renk katıyordu sohbete.

“Tam da seni anlatıyor dediğin neler var hayatında?” diye sordu. Cevap vermeden önce biraz düşündüm ve “burası, bu ortam beni anlatıyor” diye cevap verdim, “hem köklerime aitim hissi yaratıyor hem de keyif, anda kalmak, bilgelik ve huzur var.”

“İçine baktığında en derinde neler görüyorsun?” diye devam etti.

“Huzurlu bir ruhum var, onu görüyorum” şeklinde cevap verdim.

Bilge keyifli bir şekilde bizi izliyordu, gülümsedi ve “satranç oynar gibisiniz” dedi. “Güzel sorular soran kişileri çok seviyorum, soru varsa cevap da vardır, önemli olan doğru soruları sorabilmektir ve Uluç bunu güzel yapıyor” diye cevap verdim.

Bir süre daha konuştuktan sonra onlara veda edip ayrıldım, Uluç ile daha çok görüşeceğimize dair bir his var içimde. Hikayemiz yeni karakterlerle devam edecek. Elbette Bilge ve Ceyda Hanım yine olacaklar.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk hakkında bilgi almak için ise [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar