BİR BAYRAM YAZISI – SEÇİMLERİNİ SEVGİYLE YAP


Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum, hepimiz ve Ülkemiz için huzur ve sevgi dolu sağlıklı ve güzel günler diliyorum.

Bayramlar sevgimizi göstermenin ve sevgiyle bir araya gelmenin fırsatlarını içerir. Sevgi olmadan mutlu olamayacağımızı söylemek yanlış olmaz.

Sahip olduğumuz tek gerçek şey sevgi. Sevdiğimiz insanlar ve bizi seven insanların varlığı. Hayatı yaşarken kararlılık ve cesaretimizi sevgiden almak önemli bir fark yaratabilir.

Sevgi olunca şüphe olmuyor, her şey sadece bir zaman meselesi ve zaman izafi bir kavram. Sevgi olunca yolu asla tek başınıza yürümüyorsunuz, bunu anlayarak yolculuğu deneyimlemek inanılmaz bir fark yaratıyor.

Sevgi, geçmişle geleceği şimdide buluşturarak pek çok şeyi mümkün kılıyor. İç sesimizi duymamız ve dinlememiz ancak bu şekilde gerçekleşiyor. Şimdi alanı sevgi alanı olduğu için bahanelerin de olmadığı bir alan.

Hayatın her anı sonsuz ihtimallerden oluşuyor, bir taslak var, seçimlerimizle olası gelecek tek bir gerçeğe dönüşüyor. Seçimlerimizi korkuyla yapmak veya sevgiyle yapmak, aradaki farkı yaratan bu.

Hayallerimiz hayatımız boyunca bizi yönlendirecek kadar güçlü, eğer sevgi penceresinden bakabilirsek kararlılık ve cesaret de bizimle oluyor yol boyu.

Bu yüzden sosyal medyadaki motivasyon yazılarım her gün bu şekilde bitiyor

“Sevgi ile kalın.”

Not: Bayram’da Eylül sayısı çıkan kişisel gelişim dergisi Pozitif’te üçüncü kitabım Yarına Notlar ve koçluk üzerine 3 sayfalık bir röportajım yer almaktadır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.