BENİM ADIM MUTLULUK

BENİM ADIM MUTLULUK

27 Ocak Cumartesi günü saat Balat’ta Türkiye Soroptimistler Derneği’nin davetlisi olarak bir saatlik bir sohbet gerçekleştirdim. Bu sohbetin konusu mutluluk oldu. Mutluluk üzerine konuştuk ve gelen soruları yanıtladım bu konularda düşünen ve yazan bir insan olarak. Konuşmamda değindiğim bazı konu başlıklarını sizlerle de paylaşmak istiyorum.

İki tane konunun çok önemli olduğunu düşünüyorum, bir tanesi hayata gülümsemek diğeri ise mutluluğun sorumluluğunu almak.

Her şeye rağmen hayata gülümsemek önemli, ona nasıl bakarsak bize öyle karşılık veriyor çünkü hayat. Yaşamın hakkını vermek için gülümsemeyi öğrenmek gerekiyor bence.

Yaşamın bir büyüsü var, çocukken bildiğimiz ve sonra unutulmaya yüz tutan, gülümsemek işte bunu hatırlatıyor bizlere ve bu yüzden önemli.

Diğer önemli konu ise hayatımızın ve mutluluğumuzun sorumluluğunu almak, şartlar isteğimiz gibi gelişmediğinde de şartları ve diğer kişileri suçlamak yerine çözümler üretmeyi başarabilmek. Mutluluğu olmayan koşullarda değil var olan zaten sahip olduğumuz şeylerin içinden çıkarıp alabilmek. Yaşadığımız hayata liderlik etmek de diyebiliriz buna.

Bir yarına not paylaşmıştım, mutluluk belki de tüketilmeden önce üretilmesi gereken bir şeydir şeklinde idi. Buna çok inanıyorum, her insan belli ölçülerde kendi mutluluğunu üretmeyi öğrenmeli.

Mutluluğu çok uzaklarda aramaktan vazgeçmeliyiz, hayatımızda her gün çok büyük çok muhteşem olaylar meydana gelmez, sıradan bir günün içindeki mucizeleri keşfetmek çok önemlidir bu yüzden.

Mutluluk bizimle.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Kış Dönemi kayıtları devam etmektedir. Bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar