BELKİ UMDUĞUNUZDAN GÜZEL GEÇER YAZ

BELKİ UMDUĞUNUZDAN GÜZEL GEÇER YAZ

Gerek birey olarak gerekse toplum olarak biraz daha umutlu olmaya ve güzel bir yaz geçirmeye ihtiyacımız var. Sezen Aksu’nun şarkısından bir söz “belki umduğundan iyi geçer yaz”. Bugün bu konu hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Hepimizin hayattan istediği ve beklediği şeyler var. Diğer yandan bunların kısa vadede gerçekleşeceği konusunda ne kadar umutluyuz acaba? Hayattan istediğimiz şeyleri elde edebileceğimize dair umutlarımızı korumaya ve hatta artırmaya ihtiyaç var. Belki umduğumuzdan güzel geçer yaz. Neden olmasın derim hep.

Potansiyelimizi ve neler yapabileceğimizi hatırlamaya ihtiyacımız var, bunun için başarılarımızı kendimize daha sık hatırlatmalıyız, varsın belki de son dönem o kadar parlak geçmemiş olsun, vardır hayatın inişleri ve çıkışları. Yeni bir çıkış zamanına hazır mısınız, hazırlık yapmak önemlidir, çünkü şans dediğimiz şey çoğu zaman hazırlık ve fırsatın birleşmesi, denk gelmesidir.

Geçen akşam paylaşmış olduğum bir Yarına Not şu şekildeydi, geleceğe güzel bir teklifte bulun. Hadi gelin bugün hep birlikte bunu yapalım, sadece düşünmekle kalmayalım, yazalım aynı zamanda, bugüne kadar geçirmiş olduğunuz en güzel yaz bu yaz olacak olsaydı içinde neler olurdu?

Ve biraz da cesaret katalım işin içine, kendi ölçümüzde biraz risk alalım, atacağımız adımlar var ise artık daha fazla ertelemeden yapalım onları. Mutluluk; bir adım sen bir adım ben, bu yaz bir bakmışsın ortada buluşmuşuz.

Gelmesini beklediğiniz kişi gelsin, olmasını beklediğiniz şeyler olsun, yalnız biraz gülümseme lütfen, onları gülerek karşılayalım.

Gülümsemenin önemine çok inanıyorum, umutlu olmanın önemli bir parçasıdır.

Ve son kitabımın ismi ile bu yazıyı noktalayalım, “mutluluğun şifresi” senin içinde saklı.

Sevgi ile kalın.

Not: Yaz dönemi koçluk çalışmaları için kayıtlar başlamıştır, bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş