RUHLARIMIZ GERİDE KALDI

RUHLARIMIZ GERİDE KALDI

Değişik bir dönemden geçiyoruz; yüz yılda bir gerçekleşen büyük bir salgın olayının tam içindeyiz. Alınan tüm tedbirlere rağmen endişelenmemek mümkün değil; konsantrasyon kayıpları da yaşanıyor zaman zaman ister istemez. Alışveriş için tüm tedbirleri alarak kısa süreli dışarı çıkmam bile belli ölçülerde stres ve gerginlik yaratıyor.

Danışanlarımla görüşmeleri online olarak yapıyoruz; bunun dışında her gün yeni bir yazı yazmayı ve yeni bir video çekmeyi planlamıştım hafta başından düne kadar bir türlü tam anlamıyla konsantre olup başlayamadım. Bolca tembellik yaptım, bazen kitap okuyup film izledim bazen de boş boş oturdum.

Daha verimli değerlendirebilirim zamanımı acaba verimsiz mi kullanıyorum diye düşünürken aklıma başka bir bakış açısı geldi ve çok kısa sizlerle de paylaşmak istedim.

Güzel değerlendirilebilecek bir zamanı çarçur etmiyoruz aslında; hepimizin biraz dinlenmeye ve nefes almaya da ihtiyacı var hatta boş boş oturup tembellik yapmak da bir ihtiyaç ve bazen keyifli olabilir.

Siz de normalde yüksek tempoda çalışıyorsunuz biraz tembellik hakkınızı kullanın.

Meşhur yerli hikayesidir:

“Meksika’da İnka tapınaklarına çıkmak isteyen Avrupalı bir grup arkeolog birkaç yerli rehberle yola koyuluyorlar. Dağın tepesindeki tapınaklara giden uzun yolu kısa bir sürede yarılıyorlar. Aynı hızlı tempoyla biraz daha yol aldıktan sonra, yerliler kendi aralarında konuşup birden yere oturuyor ve böylece beklemeye başlıyorlar. Tabii Avrupalı arkeologlar buna bir anlam veremiyorlar.

Saatler sonra yerliler kendi aralarında konuşup tekrar yola çıkıyorlar, sonunda da tepenin üstündeki görkemli İnka tapınaklarına geliyorlar. Arkeologlardan biri yaşlı rehbere soruyor; “Hiç anlayamadım, niye yolun ortasına oturup saatlerce bekledik?” Yaşlı rehberin cevabı; “Çok kısa sürede çok hızlı yol aldık, ruhlarımız bizden çok uzakta kaldı. Oturup ruhlarımızın bize yetişmesini bekledik.”

Çok hızlı ilerledik, ruhlarımız geride kaldı; tüm dünya olarak bu molayı verme zamanıymış demek ki.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar