BELKİ B PLANI A PLANINDAN DAHA İYİDİR

BELKİ B PLANI A PLANINDAN DAHA İYİDİR

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım ile sohbet ederken konu döndü dolaştı hayatın farklı alanları itibarıyla b planlarımızın neler olabileceği konusuna geldi. Arkadaşımla paylaştıklarımızı sizlere de kısa bir yazı kapsamında aktarmak istedim.

Aslında dayanamayıp biraz koçluk yaptığımı da itiraf etmeliyim belki. Bir şekilde içime işlemiş durumda. Koçlukta önemli olan şeylerden bir tanesi de karşınızdaki kişiye farklı seçeneklerin neler olabileceğini keşfettirmektir. Arkadaşım farklı seçeneklerin neler olabileceğini düşününce kendini daha iyi hissetmeye de başladı.

Sohbetimiz sırasında fark ettiğimiz şeylerden bir tanesi de şu oldu, bazı konularda bazen B Planları A Planı ile kıyaslandığında bizi daha fazla mutlu etme ya da daha başarılı olmamızı sağlamak gibi potansiyele sahip.

B Planları üzerinde yeterince düşünmediğimize karar verdik, aslında üzerine biraz daha fazla eğilmeye değer kanaatindeyim.

Bizim konuşmamızda ortaya çıkan ilginç bir durum da şu oldu: B Planları aslında biraz konfor alanımızın dışına çıkmamızı gerektiren, biraz belirsizlik içeren planlar olabiliyor. Diğer yandan hiç denenmemiş olmalarının bir başka açıdan bakıldığında bir cazibesi olduğu bile söylenebilir.

Şems’in bir sözüydü, “hayatım alt üst olacak diye korkma, nereden biliyorsun altının üstünden iyi olmayacağını” şeklindeydi.

Dolayısı ile bugün sizlerden zaman yaratıp biraz düşünmenizi istiyorum, hayatınızın farklı alanları itibarıyla B Planlarınız neler, bunlardan biri veya birkaçı aslında daha fazla tatmin duyacağınız ve daha mutlu olacağınız bir hayatın kapısını aralayabilir mi?

Sevgi ile kalın.

Paylaş