BAZEN DEVAM ETMEK, YENİDEN BAŞLAMAKTIR


Bazen başarıya çok yakınken vazgeçen insanlarla karşılaşıyorum, onları biraz motive edip bir süre daha isteklerinin gerçekleşmesi için çabalamaya davet ediyorum. Farklı seçeneklerin neler olabileceğini fark etmelerini sağlamaya çalışıyorum.

Hayattaki en büyük bilgelik ne zaman vazgeçeceğimiz ile ne zaman daha fazla çaba göstereceğimiz arasındaki durumları yönetebilmektir.

Bu durumlarda vazgeçmeden önce son bir defa gerçekten inanarak kuvvetli bir çaba göstermek çoğu zaman işe yarar.

Benim hayatımda da öyle oldu, pek çok kez başaramayacağımı düşündüm, hala düşünürüm. Sonra kendimi toplar, gerçekten kuvvetli bir şekilde yeniden dener ve genellikle başarırım.

Bu konu ilişkiler alanında da önemlidir, kariyerimiz konusunda da.

Pek çok ilişki maalesef iyi bir noktaya gitme ihtimali varken insanlar inançlarını erken yitirdikleri için sona eriyor. Bu tip durumlarda son bir deneme yapılmasını ama gerçekten iyi niyetle bir süre bir şans verilmesini öneriyorum. Hep ben adım attım bu kez ilk adımı atmak istemiyorum diyenlere de bu kez ilk iki adımı atmalarını öneriyorum.

Kariyer konusunda da aynı şeyler geçerli. Gerek mevcut işimizde yükselmek gerek bir iş değişikliği veya ticarete atılmak, konu başlıkları değişse bile ihtiyacımız olan biraz daha sabırlı olabilmek ve vazgeçmeden önce kuvvetli bir şekilde çaba göstermek.

Aslında daha geniş bir bakış açısı ile bakarsak hayatta yapmak istediğimiz bütün değişikliklerde çabuk vazgeçmemek ve yapabileceklerimizi yaptıktan sonra bir süre de sabırla gerçekleşmesi için zaman tanımak gerekiyor.

Yapılabilecek her şeyi yaptıktan sonra isteklerine bir ay içinde kavuşacakken vazgeçen insanlar da gördüm, lütfen biraz sabırlı olun.

Sabırlı olabilmek sahip olabileceğimiz, öğrenebileceğimiz en güzel erdemlerden birisidir. Şu dünyada olabilecek en son şey her isteğimizin hemen gerçekleşmesi. Bazen isteklerimiz hemen gerçekleşebilir bazen isteğimizin olması zaman alacaktır.

Eğer isteklerinizin daha hızlı gerçekleşmesini istiyorsanız elinizden geleni yaptıktan sonra o konuya odaklanmayı bırakın. Ayrıca isteğinizin gerçekleşeceğine güvenin ve sabırlı olun. İstekleri çabuk gerçekleşen insanlar sabırsız insanlar değil sabırlı insanlardır.

Bugün yeni bir başlangıç yapın, vazgeçmek üzere olduğunuz şeyleri sıralayın ve lütfen son bir defa yeniden deneyin. Vazgeçmeden önce son defa gerçekten inanarak kuvvetli bir çaba gösterin.

Her başlangıçta yeni bir anlam vardır ve hayat her gün bize yeni başlangıçlar yapmak için fırsatlar sunar. Bazen devam etmek, yeniden başlamaktır.

Sevgi ile kalın.

P.S.: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarımı da okumanızı öneririm, fotoğraf paylaşımları için ise Instagram’dan takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.