BAZEN BİR BULUT GEÇER HAYATININ ÜZERİNDEN

BAZEN BİR BULUT GEÇER HAYATININ ÜZERİNDEN

Aslı çok heyecanlıydı, annesinin arkadaşı Asuman hanım misafirliğe gelmişti ve baktığı kahve falları dillere destandı. Kahvesini hızlıca içti, dili yanmıştı hatta, kapattı fincanı, soğumasını beklemeye başladı, acaba doğru kapatmış mıydı? 15-20 dakika sonra Asuman Hanım Aslı’nın falına bakıyordu, bir cümlesi çok çarpıcı gelmişti Aslı’ya, bingo diye düşündü, son zamanlarda sıkıntılı günler geçirmişsin kızım, şöyle düşün, hayatının üzerinden bir bulut geçmiş, ama merak etme bugünden itibaren güneşli günler olacak hayatında uzun bir süre. Aslı o gün buna inanmayı seçerek hayatında çok güzel bir dönemin kapısını araladı.

Hayatımızda bazen zorlandığımız dönemler olur, bunu hayatımızın üzerinden geçen bir buluta benzetmek mümkündür. Aslında güneş her zaman ki gibi olduğu yerdedir ancak biz onu göremediğimiz için ümitsizliğe kapılabiliriz. Sonra bulut geldiği gibi ortadan kaybolur ve her şey yoluna girer. Geriye dönüp baktığınızda hayatınızda ümitsizliğe kapılmış olduğunuz çok sayıda dönem görürsünüz ama sonra bir şekilde her şey yoluna girmiştir.

Eğer bugünlerde sıkıntılı bir ruh hali içindeyseniz Aslı gibi düşünmeye çalışın, bulut geçişini tamamladı ve güneşli günler geldi, haydi bakalım.

Endişe ve kaygı, bilgi ve deneyim olmadığı zaman daha kuvvetlidir. Bilinmeyen korkutur insanı. Güneşi görmeyince bazen panik yapar insan. İçinde olduğu durum kalıcı gibi gelir. Oysa sürekli bir değişim içinde olan hayatta hiçbir şey aynı kalmaz, buna içinde olduğumuz sıkıcı durumlar ve olaylar da dahildir.

Neye inandığımız ve ne kadar direnç gösterdiğimiz belirleyicidir. Eğer güneşli günlerin çok yakın olduğuna inanırsanız ve içinde olduğunuz durumun geçici olduğunun farkına varıp çok fazla direnç göstermezseniz güneşe daha çabuk kavuşursunuz.

Baharı yarıladık, önümüz yaz, hepimize bol güneşli, gönlümüzün ferah olacağı güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş