BAYRAM ve SEVGİ

BAYRAM ve SEVGİ
Bugün bayramın ilk günü. Öncelikle bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum, hepimiz ve Ülkemiz için huzur ve sevgi dolu, sağlıklı ve güzel bir bayram olmasını diliyorum.

Bayramlar sevgimizi göstermenin ve sevgiyle bir araya gelmenin fırsatlarını içerir. Bayram kahvesinin tadı da bu yüzden daha farklıdır, sevgi kahveye lezzet katar.

Bayram’da İstanbul’dayız. Allah kısmet ederse daha sonra bir tatil yapmayı planlıyoruz.

Bayramın ilk yazısı sevgi üzerine olsun istedim. Sevgi olmadan mutlu olamayacağımızı söylemek yanlış olmayacaktır herhalde.
Sahip olduğumuz tek gerçek şey sevgi aslında. Kendimizi sevmek, sevdiğimiz insanlar ve bizi seven insanların varlığı. Hayatı yaşarken kararlılık ve cesaretimizi sevgiden almak önemli bir fark yaratabiliyor.

Sevgi olunca şüphe de olmuyor, her şey sadece bir zaman meselesi ve zaman izafi bir kavram. Sevgi olunca yolu asla tek başınıza yürümüyorsunuz. Bunu anlayarak yolculuğu deneyimlemek inanılmaz bir fark yaratıyor.

Sevgi, geçmişle geleceği şimdide buluşturarak pek çok şeyi mümkün kılıyor. İç sesimizi duymamız ve dinlememiz de ancak bu şekilde gerçekleşiyor. Şimdi alanı, sevgi alanı olduğu için bahanelerin de olmadığı bir alan.

Hayatın her anı sonsuz ihtimallerden oluşuyor, bir taslak var, seçimlerimizle olası gelecek tek bir gerçeğe dönüşüyor. Seçimlerimizi korkuyla yapmak ve sevgiyle yapmak, aradaki farkı yaratan şey bu.

Hayallerimiz hayatımız boyunca bizi yönlendirecek kadar güçlü, eğer sevgi penceresinden bakabilirsek hayata kararlılık ve cesaret de bizimle oluyor yol boyunca.
Bu yüzden günlük yazılarım hep bu şekilde bitiyor, sevgi ile kalın.

Mutlu bayramlar.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir, Yarına Notlar ve Senin Olan Sana Gelir isimli kitaplarım bayram tatili için güzel bir okuma seçeneği olabilir, tüm eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, yaz dönemi koçluk çalışmaları hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Devamını Gör

Paylaş

Önerilen Yazılar