BAŞKASI OLMA KENDİN OL

BAŞKASI OLMA KENDİN OL

Tarkan’ın güzel şarkısıdır; kişisel gelişim anlamında bakıldığında da çok güzel bir mesajı olduğunu düşünüyorum. Başkası olmak yoruyor bir süre sonra insanı, kendin olmak ise rahatlatıyor, huzur, mutluluk ve keyif veriyor. Hep mutluluktan bahsediyoruz, o halde gelin bugün bu konuyu birlikte değerlendirelim. Sizler de düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilir ya da mesaj atabilirsiniz.

Başkası olduğumuzda saklanıyoruz aslında, bazen kendimizden bazen korkularımızdan. Ame nereye kadar saklanabilir ki insan, nereye kadar kaçabilir kendisinden?

Sizi mutsuz eden şeyleri listeleyin şu hayatta, eminim en az yarısı olmadığınız bir insan gibi görünmeye çalışmaktan, rol yapmaktan kaynaklanıyor.

Başarı odaklı yetiştirilme tarzımız ve başarının çok klasik kabul görmüş tarifleri içine hapsolmuş hayatlarımızın da elbette bunda rolü var.

Aslında özgüvenli duruşumuzun altında bile büyük bir özgüvensizlik yatıyor kimi zaman, başkası olduğumuzda ise çoğu zaman.

Başkalarının bizimle ve hayatımızla ilgili düşüncelerini gereğinden fazla ciddiye almak belki de yaptığımız en büyük hata.

Ben kimim, gerçekten ne istiyorum, hayatıma nasıl anlam katabilirim, dünyaya nasıl bir katkıda bulunabilirim gibi soruların cevaplarını aramak gerekiyor biraz. Yoksa çok yüzeysel geçiyor hayat. 3. Baskısı bu ay yapılan Hayatını Seç isimli ilk kitabımı bu anlamda çok tavsiye ederim.

Farklılıklarımızla güzeliz, tek tip olunca değil, kendin olmak demek biraz da farklı olabilmeye cesaret etmektir.

Yarın da bu önemli konuya devam edeceğiz.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı sonbahar dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş