BAHARDA MUTLULUK İYİ GELİR

BAHARDA MUTLULUK İYİ GELİR

Mutluluk her zaman iyi gelir aslında; mevsim bahar olduğu için yazının adını böyle seçtim, her mevsimde mutlu olabilir insan, sanki baharda biraz daha kolaymış gibi gelir bana mutluluğun kapısını aralamak, öyle nedensizce, sadece bahar geldi diye.

Bu kış İstanbul’da çok soğuk ve yağışlı geçti; kapalı mekanlardan pek çıkamadık; şimdi doğa uyanıp toprak ısınırken bizler de daha fazla dışarıda zaman geçirme şansına sahip olacağız.

Şimdi önümüze bakma zamanı; bahar huzur zamanı, yolculuk devam etsin o halde, nerede kalmıştık? Bir Bilge’yi ziyarete gittim; bahçesinde uğraşıyordu, değmeyin keyfine, bir yandan da şarkı söylerken beni görünce şaşırdı. Dedim ona nasıl daha mutlu olur insan baharda?

“Gelecek günlerin daha iyi olacağını düşününce mutlu oluruz, nedense bunu baharda yapmak daha kolaydır” diye cevap verdi Bilge ve devam etti:

“Her mevsimin motivasyonu farklıdır, bahar umudun mevsimidir, en büyük motivasyon kaynağı umuttur.”

“Başka neler iyi gelir baharda?”

“Yaşadığımız hayatı sevmek iyi gelir; cemreler sadece toprağa, suya ve havaya düşmez, insan ruhuna da düşer aynı zamanda”

“Bunu hiç duymamıştım.”

“Senin bilmediğin çok şey var, birazını da ikinci kitap için sakladım.”

“5 Nisan’da büyük ölçüde hazır olacak; 23 Nisan İzmir Kitap Fuarında okuyucular ile buluşuyoruz, teşekkür ederim kitabın içeriği için”

“Rica ederim”

“Baharın başka mesajları var mı bize?”

“Olmaz mı, baharın en önemli mesajı harekete geç mesajıdır, herhangi bir yerden başla, önemli olan başlamaktır ve baharda başlamak daha kolaydır.”

Güzel bir dua gibidir bahar, bir müzik gibi okşar ruhumuzu, kendine yeten insanların mevsimidir, emek verip sabredenlerin dönemidir, küçük şeyleri dert etmeden büyük resmi görenlerin mevsimidir, anı yaşama dönemidir.

Bahar geldi hoş geldi.

Sevgi ile kalın.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar