BAHANELERİNİZLE VEDALAŞIN

BAHANELERİNİZLE VEDALAŞIN

Evet, bahanelerinizi seviyor olabilirsiniz ama siz bahaneleriniz değilsiniz. İsteklerimiz ile aramızda duran tek şey bazen kendimiz olabiliyoruz. İsteklerinizin gerçekleşmesi ile aranızda duran bir duvar var, bu duvarın tuğlaları bahanelerinizden oluşuyor, duvarı kendi ellerinizle ördünüz, dolayısı ile o tuğlaları tek tek yerinden sökebilirsiniz.

Bahanelerimizi o kadar çok seviyoruz ki bazen hayatımızı değil bahanelerimizi yaşıyoruz, zor geliyor onlarla vedalaşmak. Yıllardır alışmışız bir şeylerin neden olmadığını bu şekilde açıklamaya.

Şimdi sizlerden kendi hayatınızı incelemenizi istiyorum. Çok istediğiniz bir veya iki konuya odaklanın. Sonra da lütfen üşenmeyin ve niye olmadığına dair bahanelerinizi yazın. Daha sonra bu listeye dürüst ve adil bir şekilde bakın ve ne düşündüğünüzü söyleyin.

Yeterince üzerinde durmadığımızı veya çalışmadığımızı, emek vermediğimizi kabul etmek zordur, bahaneler kolaydır. Hayatımızın sonuna dek bu şekilde yapabiliriz. Ama hayatımızda bir şeyler değiştirmek istiyorsak bahanelerimizle vedalaşarak başlamalıyız.

Aynı bahaneleri sıralamaya devam ettiğiniz müddetçe bunlar gerçekliğiniz halini alacak ve hayatınızda pek bir şey değişmeyecek.

Bugün güçlü bir karar alın, bahanelerinizle vedalaşın, hayatınızın sorumluluğunu elinize alın ve isteklerinize doğru dümen kırın.

Yarın bu konuya devam edeceğiz. Keyifli yolculuklar, sevgi ile kalın.

Not: Bahaneleri ile vedalaşmak isteyenleri Mutlulukla Değişim Programı’na bekliyorum. Bilgi ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş