Aşk Üzerine Kısaca


Aşk üzerine düşüncelerimi paylaştığım bu bültende anlatılanlar Hayatını Seç isimli kitabımdan alınmıştır. 

Ben aşkı en büyük özgürlük olarak tanımlıyorum. En kuvvetli duygumuzu, yani sevmeyi özgür bıraktığımız yer aşk olduğuna göre, en büyük özgürlük de aşık olmaktır aslında.

Nasıl ki meslek seçimi hayatınızı etkileyen önemli bir unsursa hayatınızda aşkın varlığı ve yokluğu da önemli bir unsurdur. Tolstoy’un meşhur bir sözü vardır, “İnsan bu Dünyada nasıl çalışacağını ve seveceğini bilir, sevdiği için çalışır ve işini severse muhteşem bir hayat sürebilir.”

Aşkı aramanızı, bulduğunuzu düşündüğünüzde elde etmek ve elde tutmak için elinizden geleni yapmanızı tüm kalbimle tavsiye edebilirim.

Sakın daha önceki ilişkilerinizde yaşadığınız acılardan dolayı kendinizi aşka kapatmayın, bu kendinizi kısıtlayıcı bir inancın içine hapsetmekle eş anlamlıdır.

Duygularınızı ve isteklerinizi ciddiye alın, birisini sevdiğinizi düşünüyorsanız gidin ve bunu ona söyleyin.

Hayatı gereksiz yere zorlaştırmayın. Kaçan kovalanır, söylersem havaya girer gibi deyimlerden etkilenmeyin, unutmayın siz gerçek aşkı arıyorsunuz, gerçek aşkta oyunlar ve taktikler yerine duygularınıza güvenmeniz size istediğiniz ilişkiyi daha kolay getirecektir.

Sonuç olarak aşk ve aşık olduğunuz insanla birlikte olmak konularında duygularınızı dinlemelisiniz ve ona göre bir seçim yapmalısınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.