Dün kaldığımız yerden devam edelim biraz. Eylül ayında güzel bir başlangıç yapmaktan bahsetmiştik. Bunun için sadece fiziksel eylemler yeterli olmayabilir, düşünce şeklimizi de biraz değiştirmemiz gerekiyor, bunun başında ise istediğimiz şeyleri daha fazla düşünüp istemediğimiz şeylere ya da olmasından korktuğumuz şeylere çok fazla odaklanmamak geliyor. İnsan bir enerji varlığı, dikkatimizi verdiğimiz şeyleri büyütme potansiyeline sahibiz. En azından dengeli bir bakış açısına sahip olmaya çalışın, en iyi senaryoları da düşünün biraz.

Sonsuz bir olasılıklar denizinde hareket ediyoruz; düşünceler bir süre sonra kendisini gerçekleştiren kehanetlere dönüşüyor, olasılıklar arasında gezinirken dikkatimizi daha çok verdiğimiz ihtimaller gerçek oluyor, o zaman gelin Eylül ayında biraz güzel şeyler düşünelim. Ne olmasından korktuğunuzu değil gerçekte ne olmasını istediğinizi düşünmeye davet ediyorum sizleri ve emin olun bu büyük bir fark yaratabilir. Böyle bir çalışma için 3-4 hafta bile yeterli olur, olumlu sonuçlarını gördükten sonra devam edersiniz zaten.

Hayal gücünüzün ve arzularınızın peşinden bir yolculuğa çıkın bakalım, korkunun tutsaklığından üzerinizde yarattığı baskıdan sıkılmadınız mı? Hayatın gerçekleri mi, evet ama onu da biz yaratmadık mı belli ölçülerde? Ve yapanlar nasıl yapıyorlar, onlar aynı dünyada benzer özellikler ile yaşamıyorlar mı, hayallerinizi gerçekleştirenleri soruyorum, artık sıra size gelmedi mi sizce de?

Hayallerinizi önemseyin lütfen, onlar tesadüfen sizinle buluşmadılar, onları gerçekleştirecek bir potansiyele sahip olduğunuz için sizin hayaliniz oldular.

Hayallerimi önemserim, sadece bu bile büyük bir fark yaratabilir. Hayallerim kim olduğum hakkında bir ipucu sunar aynı zamanda bana. Kalbinizi ve eylemlerinizi hayalleriniz için kullanmaya başladığınızda yeni bir dünyanın kapıları açılır adeta.

Daha önce gitmemiş olduğunuz bir dünya belki de, haydi keşfetmeye hazır mısınız?

Daha cesur ve tatmin edici bir yaşam tarzından bahsediyorum; bu ancak hayal kurmak ve onları gerçekleştirmek için adım atmakla mümkün olabilir.

Bilge böyle düşünüyor en azından, beni daha fazlası için cesaretlendiriyor; eğer isterseniz bu yazı da sizin için mükemmel zamanlamayla kaleme alınmış mükemmel bir yazı olabilir.

Sevgi ile kalın.

Not: Senin Olan Sana Gelir isimli dördüncü kitabıma D&R mağazaları ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.