ANI YAKALAMAK, HAYATI YAKALAMAK


Geçtiğimiz Pazar gecesi İstanbul’da çok güzel kar yağıyordu, günün büyük kısmında danışanlarımla seanslar yapmıştık, eve geldiğimde biraz yorgundum, sonra bir banyo yaptım, yemek yedim ve günlük şükürlerimi yazmaya başladım, aşağıdaki paragraf o yazıdan alınmıştır.

“Çok şükür sağlıklıyım, dışarıda çok güzel kar yağıyor, kızlar yataklarında uyuyor, Özge kitap okuyor, sıcacık huzur dolu evimizdeyiz, güzel bir müzik çalıyor hafiften, sıcak çay içiyorum, her şey çok güzel, zamanı durdurmak istediğim anlardan birisi kesinlikle…”

Benim için mutluluğun bir resmi olsaydı yukarıdaki satırlar olurdu herhalde. Peki böyle anları daha çok yaşamak için neler yapabiliriz?

Burada herkesin izlemesi gereken yol farklı olacaktır, çünkü genellikle huzurlu olduğumuzda bu güzel anları fark edebiliyoruz veya yaşayabiliyoruz. Herkesi huzura götüren farklı şeyler olabilir.

Benim huzurlu olmam için o gün mutlaka bir şeyler üretmiş olmam gerekiyor, bu doğru veya yanlış değil, bana özgü bir şey sadece. Tatilde olsam bile durum çok değişmiyor. Üretilen şey güzel geçen bir koçluk seansı olabileceği gibi içime sinen güzel bir yazı yazmış olmak da olabiliyor.

Benim huzuru daha kolay yakalamamda için o gün yapmayı planladığım şeyleri, özellikle de sorumluluklarımı büyük ölçüde tamamlamış olmam da etkili oluyor.

Ayrıca geçenlerde ayrı bir yazıda kaleme almıştım, anda kalmak ve para durumu arasında bir ilişki var, artıda olmak, tasarruf etmek de anda kalmayı, huzur bulmayı kolaylaştırıyor.

Elbette maneviyat, inandığımız şekilde dua etmek ve şükretmek de insanı huzurlu yapar.

Yazının başında belirtmiş olduğum gibi herkesin huzur ve anda kalma deneyimi farklı olacaktır. Zamanı durdurmak istediğiniz bir anı en son ne zaman yaşadınız, o sırada ne yapıyordunuz, nasıl bir çevre içindeydiniz, anda kalmanızı genel olarak sağlayan şeyler nelerdir?

Hepinize anı yakalayacağınız güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı da okumanızı önerebilirim.

Paylaş