ANDA KALMAK İLE PARA ARASINDAKİ İLİŞKİ


İlk bakışta pek ilgili gibi gözükmeyen iki kavram arasında bence duruma göre çok kuvvetli bir ilişki olabilir. Bugün bu konu üzerinde duracağım.

Anda kalmak dediğimde, her ne yapıyorsak ona dikkatimizi vermeyi, yaptığımız işe ve olduğumuz ana odaklanıp keyif almayı, akışta olmayı kastediyorum. Gerçekten mutlu olabilmek için çok önemli bir beceri.

Para enerjisi yani para ile aramızdaki ilişki ve genel para durumumuz çok önemli. Niye öyle? Çünkü modern hayatın her alanında her anında para var, paraya dayalı aktiviteler var. Borç enerjisi, yani kişinin borçlarının olması durumu kişiyi sürekli rahatsız etme potansiyeline sahip.

Anda kalmanın önündeki en büyük engellerden birisi zihnimizin geleceğe yaptığı yolculuklar, özellikle de bize endişe veren şeyleri düşünmek. Bu konuda ayrı bir yazı kaleme aldım.

Peki bir insan ay sonunu zor getiriyorsa ve/veya borçları çoksa zihnin geleceğe yaptığı bu yolculukları engelleyebilir mi, bence biraz zor olacaktır, kafasında hep hesap kitap yapacaktır.

Bu nedenle eğer anda kalmak, hayatın tadını huzurla çıkarmak istiyorsak öncelikle para ile olan ilişkimizi düzenlemek çok önemlidir. Eğer sağlıklıysak ve sevgiye sahipsek en önemli alan para oluyor sonrasında.

Bu alanda hemen bir anda bir şeyleri değiştirmek çok kolay olmayabilir. Ama zaman içinde borç enerjisinin yerini tasarruf enerjisi alabilir. Tasarruf yapan, artıda olan, yatırım yapan kişi geleceğini belli ölçülerde güvence altına alır ve anda kalmak konusunda avantaj sağlar.

Güçlü bir karar alıp arkasında durmak gerekiyor. İlk adım da bir şekilde bütçe tutmaya başlamak ve ne kadar küçük olursa olsun tasarruf etmeye başlamak. Emin olun bunu yaptığınızda kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz ve anda kalma becerileriniz, süreleriniz artacak.

Bolluk ve bereket sizinle olsun, sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı 2016 yılı Kış Dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş