AKIŞTA OLARAK YAŞAMAK

AKIŞTA OLARAK YAŞAMAK

Hayatı yaşamanın en güzel yöntemi hiç şüphesiz kesintisiz bir akış hali içinde olmak ve anda kalarak yaşamaktır. Bu benim de üzerinde çalıştığım ve yıllar içinde daha iyi bir noktaya geldiğim bir konu. Geçtiğimiz günlerde bir akşam günün muhasebesini yaparken o günün tek kelime ile harika geçmiş olduğunu fark ettim, bir senaryo yazacak olsaydım bundan daha iyisi olmazdı diye düşündüm, inanılmaz keyifli bir gündü, sonra bu günü bu kadar keyifli yapan şeyin ne olduğunu sordum kendime ve aldığım cevap şu idi, bugün çok güzeldi çünkü bugün hayata bir şeyler dikte etmedin, olanı olduğu gibi sevgi ile kucakladın ve hayatın içinde onunla birlikte akmayı deneyimledin.

Genel olarak planlar yapmak elbette güzel, diğer yandan her detayı planlamaya başladığımızda bir süre sonra fark etmeden de olsa hayata bazı şeyleri dikte etmeye de başlıyoruz, oysaki yaşamın bizim için farklı planları var ve o planlar çoğu zaman daha keyifli ve öğretici oluyor.

Ne zaman hayata ve bize getireceklerine daha fazla güvenmeye başlıyoruz işte o noktada kendimizi akışa teslim edip hayat ile birlikte akmayı deneyimliyoruz.

İkinci kitabım olan Hayatını Değiştir’de buna benzer başımdan geçen bir rafting hikayesini paylaşmıştım, suya düştükten sonra ki çırpınışlarım kuvvetimi tükenme noktasına getirmiş ve ancak biraz sakinleşip suyun gittiği yönde onunla birlikte akmaya başladığımda kurtulmuştum.

Hepimizin hayatında pek çok gelişme oluyor, bu gelişmelere öğretici deneyimler olarak yaklaşıp içinde olduğumuz koşullar içinde elimizden geleni yapmak ve keyif almaya çalışmak çok önemli.

Hepimize akışta kalacağımız güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Yayınlanmış beş adet kitabıma kitapçılardan ulaşabilir ve internet siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz. Kitaplarımı yayınlayan Yitik Ülke Yayınları’nın web sitesinden de kitapları indirimli olarak alabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar