2019 YILINI ŞİMDİDEN TASARLAMAYA BAŞLAYIN

2019 YILINI ŞİMDİDEN TASARLAMAYA BAŞLAYIN

Aralık ve Ocak ayları bizim koçluk mesleğinde işlerin en yoğun olduğu dönemdir; hayatlarında yapmak istedikleri değişimleri yılbaşının verdiği ilave motivasyonla gerçekleştirmek isteyen çok sayıda kişi bu dönemde profesyonel bir destek arayışına girer, bu husus yurt dışında da bu şekildedir. Yeni bir yılın verdiği ilave motivasyonun en azından başlangıç aşamasında ilave bir güç sağladığını düşünüyorum, diğer yandan başlamak kadar devam edebilmek de önemli ve bunun için mümkünse biraz erken harekete geçmek ve yeni yılda yapmayı arzu ettiklerimizi şimdiden planlayıp öncelikler arasına almak önemli.

Yaşam amacı çalışmamız ile ilgili ayrı bir yazı paylaşmıştım, yer ve tarih netleşince onunla ilgili ayrı bir duyuru yayınlayacağım, diğer yandan 2019 yılını tasarlamaktan bahsetmişken yeni yılın bizi daha çok yansıtan, yaşam amacımıza yaklaştıran bir yıl olması da bence çok önemli. Hep vizyon kelimesini kullanırız, iş hayatında da çok yaygındır, bence bir insanın hayat vizyonu o insanın yaşam amacını yansıtmalıdır ve bu şekilde daha anlamlıdır.

O halde önce düşünelim, benim yaşam amacım nedir, yaşamdaki vizyonum nedir, 2019 yılında bu konuda nasıl adımlar atmayı, nasıl destekler almayı planlıyorum ya da hedefliyorum? Mümkünse bu soruya vereceğiniz cevapları yazılı hale getirin.

2018 yılı genel olarak nasıl geçti, kutlamaya değer olaylar sence nelerdi? 2018 yılından 2019 yılına taşımak istediğin neler var ve nelerle ya da kimlerle vedalaşmak istiyorsun? Sosyal çevre anlamındaki insan seçimlerinin de hayatımız üzerinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum, bu yüzden önemli bir konu.

Zaman yönetimini daha iyi yapmak ve öncelikleri daha iyi belirleyip bunlara uymak da 2019 yılının güzel geçirmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

Ve Bilge’nin dediği gibi, iki katı gülümsemek de güzel bir tamamlayıcı etki yaratacaktır, yoksa ben 2019 yılı için sadece bunu mu hedeflesem?

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar