2018 YILINI HAYATINIZIN EN GÜZEL YILI YAPIN

2018 YILINI HAYATINIZIN EN GÜZEL YILI YAPIN

2018 yılı hepimiz için hayatımızın en güzel yılı olsun. Çok güzel bir dilek kuşkusuz, diğer yandan bu dileğin gerçekleşmesi için yapmamız gereken şeyler olduğuna da inanıyorum. Bugün çok kısa ve basit bir yol haritası paylaşacağım bununla ilgili olarak.

Öncesinde kısa bir parantez açmak istiyorum konu ile ilgisi olduğunu düşündüğüm. 29 Aralık Cuma günü Kanal B’de yayımlanan Biz Bize programına sevgili dostlarım Mustafa ve Kemal Altıntaş kardeşler konuk oldular. Onları Motivasyon İkizleri olarak tanıyorsunuz; uzun süren kurumsal bir hayatın ardından 40 lı yaşlarına yaklaşırken yön değişikliği yapıp motivasyon konuşmacısı olmaya karar veren ve iki yıl gibi kısa bir sürede bunu başaran kişiler. Gerek kamuda gerekse özel sektörde çok güzel işlere imza atıyorlar. Elbette daha gidecekleri bir yol var, hepimizin var. İki yıl önce ilk tanıştığımızda koçluk yaptığım ve aynı zamanda isim babaları olduğum Motivasyon İkizleri’nin başarısında en önemli nokta uçağın pilot koltuğuna geçip hayatları konusunda sorumluluk almaya karar vermeleri olmuştur. Dolayısı ile 2018 yılını hayatınızın en güzel yılı yapmak istiyorsanız öncelikle hayatınızın sorumluğunu yani hayatınızın ne yöne gittiği konusundaki sorumluluğu daha fazla üstlenmeniz uygun olacaktır. Bunu yaparken en çok neye dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim şimdi de.

Hiçbir büyük başarı, tam bir başarı garantisi vererek yaratılmamıştır, sanırım Kennedy’nin bir sözüydü. Dolayısı ile konfor alanımızdan çıkıp risk almak gerekiyor, 2018 benim yılım olacak diyorsanız 2018 yılında riskler almaya hazır olmalısınız. Yalnız bir noktayı açıklığa kavuşturmak istiyorum, risk almak derken ölçülebilir risklerden bahsediyorum.

2018 sizin yılınız olsun istiyorsanız işte benim çok basit reçetem; konfor alanınızdan çıkın, ölçülebilir riskler alın, yeni şeyler söylemeye ve yapmaya cesaretiniz olsun, yeni bir yol açın kendinize, tutkularınızın peşinden daha çok gidin.

Harika bir yıl sizi bekliyor.

Mutlu yıllar.

Not: Tüm eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için ise [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş