2015’İN FARKLI OLMASINI SAĞLAMAK


Yepyeni bir yıl önümüzde uzanıyor, boş bir defter gibi ve ilk kayıtlar deftere düşmeye başladı bile. 2015’in diğer yıllardan farklı olmasını sağlamak, daha mutlu olmak, defterin istediğimize yakın bir şekilde dolmasını sağlamak mümkün. Gerçekçi bir iyimserlikle farklı bakış açıları ve farklı tepkiler seçerek bunu yapabiliriz.
Bardağın boş değil dolu tarafına odaklanmaktan bahsediyorum. Alice Sommer Herz’in sevdiğim bir sözü var, “kötü olanı zaten biliyorum, ben iyiye odaklanmaya çalışacağım” şeklinde hatırladığım kadarıyla. Bunu yaparsak ilerleme sağlamak daha kolay olacaktır şüphesiz.
Olumsuzluklar, aksilikler 2015 yılında da olacak, aksi mümkün değil zaten, hayat dediğimiz bir paket, içinden ne çıkacağını tam olarak bilmiyoruz, paketin tamamını kabul ediyoruz yaşamaya başlarken, sonra da bunu unutuyoruz.
Bu yıl hangi alanlarda daha farklı şeyler yaşamak istiyorsunuz, odaklanmak gerçekten çok önemli, ne istiyorsunuz gerçekten, hiç 10-15 dakika ayırıp düşündünüz mü ve yazdınız mı, en çok istediğiniz şey nedir?
Umutla başlamak ve devam etmek de önemlidir. Çok çalışıp belki çok yorulup emeklerinizin karşılığını almak istediğiniz alanlar hangileri, sizi mutlu etme potansiyeli olan konular neler ve bunların gerçekleşmesi için çalışmaya hazır mısınız?
Sabahları adeta bir enerji patlaması ile uyanmanızı sağlayacak şeyler neler olabilir, ruhunuza özen gösteriyor musunuz?
2015’in farklı bir yıl olmasını istiyorsanız ruhunuza da özen göstermelisiniz. Ruhunu doyurmayan hep aç kalacaktır.
Bu kadar bilgiden sonra son bir soru soralım kendimize ve cevabı üzerinde düşünelim, eğer çok şanslı bir yıl geçirecek olsaydım nereden başlardım ve ilk hangi adımları atardım?
Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.