20 MİLYON TL SİZE ÇIKINCA HAYATINIZLA NE YAPACAKSINIZ?

20 MİLYON TL SİZE ÇIKINCA HAYATINIZLA NE YAPACAKSINIZ?

Bu haftaki süper loto çekilişinde rakamları tek bir kişi bilirse 20 Milyon TL’ye yakın bir ödülün sahibi olacak. Gelin biraz hayal kuralım o halde. Hayal kurmayı genel olarak severim zaten ben.

Önce klasik olarak bir ev satın alalım; sonra arabayı değiştirelim, hadi bir de yazlığımız olsun, isteyenler tekne de alabilir, ailemize akrabalarımıza dostlarımıza da yardım ettik, ihtiyaç sahibi insanlara da biraz yardımda bulunduk.

Sevmediğimiz işimizden ayrıldık, bir de üzerine Dünya seyahati yaptık; ya sonra? Paranın yarısının hala durduğunu ve çalışmak zorunda olmadığınızı varsayıyorum.

Benim merak ettiğim kısmı ya sonra kısmı, hayatınızla ilgili maddi olanlar dışında nasıl değişiklikler yaparsınız?

Bazı örnekler vereyim:

Artık sosyal medya kullanmam, zaten çok zamanımı alıyor, kendimi sanata veririm, her gün bir kitap, her hafta bir sergi, bir konser veya tiyatro diyebilirsiniz.

Kendimi sosyal sorumluluk projelerine adayıp toplum için yararlı bir şeyler yaparım cevabını verebilirsiniz.

Bugüne kadar hep müzikle ilgilenmek istedim, piyano çalmayı öğrenirim diye düşünebilirsiniz.

Hayatıma sporu ve sağlıklı beslenmeyi yerleştiririm, kötü alışkanlıklarımı da azaltıp ya da bırakıp uzun yaşamın sırrının peşine düşebilirim diyebilirsiniz.

Ailenize, sevdiğiniz insanlara daha fazla zaman ayırmayı düşünüyor olabilirsiniz.

Örnekleri çoğaltmak mümkün, lütfen üşenmeyin ve yazın.

Sonra da size 20 Milyon TL’nin isabet etmediği durumda maddiyatla doğrudan bağlantılı olmayan isteklerinizi ne şekilde gerçekleştirebileceğinize bakın, elinizden geldiği kadar, elinizden geldiği ölçüde yapmaya başlayın.

İşte mutluluğun sırrı budur.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Şubat dönemi kayıtları devam etmektedir, ön görüşmelerden yararlanmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar