1300. YAZI – HER YOLCULUK İLK ADIMLA BAŞLAR

1300. YAZI – HER YOLCULUK İLK ADIMLA BAŞLAR

Bugün 1.300. yazımı yayınlamanın mutluluğunu taşıyorum ve gururunu hissediyorum. Sosyal medyada yayınladığım ve kendi adımı taşıyan web sitesinde arşivlediğim yazılarda böylesine bir rakama ulaşmak gerçekten harika hissettiriyor. Eğer sizin de uzun vadeli bir hedefiniz var ise benim yolculuğum belki size de ilham verir.

Bundan altı yıl önce 2013 yazında başladım günlük yazılar yayınlamaya, zaman içinde hem bende hem de okuyucularımda bir alışkanlık haline geldi. Ne kadar yoğun olursam olayım bir şekilde devam ettirdim. Bu süreçte altı tane de kitap yayınladım. Üretmek ve paylaşmak benim için hayatın anlamı diyebilirim.

Bu aralar İlber Ortaylı’nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır isimli kitabını okuyorum, kitapta da kendimizi geliştirmenin, öğrenmenin ve eserler bırakmanın önemine vurgu yapılıyor. Herkesin çok değerli bir hayat hikayesi var, bu yüzden günlük tutmak, notlar almak, bir şekilde yazmak ve paylaşmak çok önemli.

Bin millik bir yolculuk bile atılan ilk adımla başlıyor ve yol yola çıktıktan sonra aydınlanıp şekilleniyor. Hiç düşünmeden harekete geçin demiyorum, elbette düşünün ve değerlendirin, diğer yandan bunu yaparken bir yandan da küçük küçük hedefiniz için adımlar atın. Bu dengeyi yakaladığınızda hayattan daha fazla keyif alacaksınız.

Günlük hayatın rutinleri ve keyifleri elbette önemli, diğer yandan herkesin anlamlı bulduğu bir hedefi ya da hayalleri olmalı diye düşünürüm hep. İşte bu hayalleri gerçekleştirmek için bir yerlerden başlamak gerekiyor, başladığınızda ve devam ettiğinizde yolculuk sizi bir yerlere götürüyor mutlaka.

Başlamak ve devam etmek iki farklı motivasyon konusu, insanın kuvvetli nedenleri olursa ve bu nedenleri kendisine sıklıkla hatırlatırsa devam etmesi de kolaylaşıyor. Bugün lütfen hayaliniz hakkında düşünün ve neden yapmak istediğinize dair gerekçelerinizi yazın, emin olun size iyi gelecek.

Yeni yazılarda buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın

Paylaş

Önerilen Yazılar