1001. YAZI – BİN KİLOMETRELİK BİR YOLCULUK DA BİR ADIMLA BAŞLAR

1001. YAZI – BİN KİLOMETRELİK BİR YOLCULUK DA BİR ADIMLA BAŞLAR

Evet; bugün 1.001. yazım ile karşınızdayım. 4 yıldır hafta sonları hariç her gün yeni bir yazı yazarak bu rakama ulaştım. Bugün size bir hikaye anlatmak istedim, benzer bir hedefiniz olursa belki size ilham verebilir düşüncesi ile.

Bundan 4 yıl önce belimden bir rahatsızlık geçirdim ve iki hafta yatak istirahati yapmam gerekti. Benim gibi çalışmayı seven hareketli bir insan için zor bir dönemdi doğrusu. O dönemde her gün bir kitap bitiriyordum. Bu kitaplardan bir tanesi de Ralph Marston’un “Günde Bir Doz Motivasyon” isimli kitabıydı. Kitapta anlatıldığına göre yazar; yaşadığı Amerika’da web sitesi aracılığıyla haftanın 6 günü bir motivasyon yazısı yayımlayarak buna yıllardır devam ediyordu ve artık her yazısı 100 bin kişiye ulaşıyordu.

Haftanın 6 günü değil 7 günü yazı yayınlamak, günlük yazılarla 100.000 kişiye ulaşma fikri ve bunu kendi Ülkem için yapacak olmak, insanların motivasyonlarına küçük de olsa bir katkıda bulunabilmek çok cazip geldi bana. İyileştikten sonra yazmaya başladım, önce bir blog, sonra bir web sitesi kurdum, ayrıca yazdıklarımı sosyal medyada da paylaşmaya başladım.

Tek yaptığım şey düzenli olarak yazmak ve paylaşmak oldu, büyük bir disiplin ile ve her gün. Sizin yorumlarınız, beğenileriniz ve mesajlarınız da bana yardımcı oldu.

Her ne yapmak istiyor olursanız olun her şey o ilk adımla ve bir adımla başlıyor. Kendiniz için önemli gördüğünüz bir konuda o ilk adımı atıp devam ederseniz bir süre sonra hedefinizi gerçekleştirirsiniz. Ve devam etmek için güçlü nedenleri olmalı insanın, benim var, aranızda tek bir kişi bile bu yazı bana çok iyi geldi dediğinde devam etmem için bir nedenim daha oluyor.

İyi niyetli olmak, çalışkan olmak, mütevazi olmak, benim değerlerim, bunları yazılarımda da paylaşıyorum, siz de kendi değerleriniz ışığında hayallerinize doğru ilerleyebilirsiniz.

Bugün web sitem içinde 1.000 adet kişisel gelişim yazısının bulunduğu dev bir kütüphaneye dönüştü, istediğiniz yerden istediğiniz zaman bağlanarak yararlanabilirsiniz, mutlaka sizin de işinize yarayacak yazılarla karşılaşırsınız.

Yazılar ilginizi çekerse ve kişisel gelişim kitapları okumayı seviyorsanız yayınlanmış kitaplarımı da okuyabilirsiniz elbette.

Yazı yazmayı, paylaşmayı, kitap yazmayı ve sizleri seviyorum. Bu yolculukta bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim.

Sevgi ile kalın.

 

 

Paylaş