MUTLULUK TESADÜF DEĞİLDİR


Geçen hafta yayınlamış olduğum bir Yarına Not bu şekildeydi. Peki bu konuya nereden geldik? Mutluluk üzerine düşünen ve yazan bir insan olarak uzun süreli ve kalıcı bir mutluluk halinden bahsediyorsak, mutluluğun tesadüf olmadığını söyleyebilirim, bu anlamda mutluluk tüketilmeden önce üretilmesi gereken bir şey bence, bir seçim ve devamında yaptıklarımız.

Dördüncü kitabımı aslında bir roman şeklinde kurgulamak istiyordum, diğer yandan aklıma sadece mutluluk üzerine bir kitap yazma fikri geldiğinden beri romanı biraz daha ertelemeye karar verdim. Mutluluk üzerine yazacağım kitabın ismini düşünürken çoğu zaman uyguladığım yöntemi denedim. Gece yatmadan önce sabah kalktığımda ismin aklıma gelmesine niyet ettim ve yattım.

Sabah 05.30 gibi uyandığımda, normalde biraz daha geç kalkıyorum elbette, kitabın ismi zihnimde bu şekilde belirdi, mutluluk tesadüf değildir.

Eğer hemen yazmaya başlayabilirsem 6 ayda tamamlarım ve 2016 yılının ilk yarısı bitmeden yayımlanmış olabilir diye düşünüyorum.

Peki niye salt mutluluk üzerine bir kitap yazmayı istiyorum? Sebebi basit aslında. Her ne istiyor olursak olalım temelde bunun bizi daha mutlu edeceğini düşündüğümüz için istiyoruz. Para, ilişki, kariyer hepsi bu şekilde değerlendirilebilir. Bizi mutluluğa götüreceğini düşündüğümüz dışsal faktörler ve içsel faktörler var. Hepsini bir kitapta toplamak ve düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Sizler de bu kapsamda kitabın bir parçası olabilirsiniz, mutluluğa dair aklınıza takılanları bana mail olarak iletebilirseniz yeni kitabımın alt başlıkları içinde elimden geldiğince ele almaya çalışırım.

Kitap yazma sürecinde günlük yazılarım elbette devam edecek, bazen tembellik yapıp eski yazılarımı yayınlıyorum, onu da mazur görün lütfen.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Paylaş