Dünkü yazımızda hayal kurmaktan bahsetmiştik; bugün de hayallerimizi gerçekleştirmekten söz etmek istiyorum.

Hayal kurmak ilk aşama; eyleme geçmek ve sürdürmek ise ikinci aşama şeklinde düşünebiliriz. Pek çok insan harekete geçmek için ideal koşulların oluşmasını bekler. İstisnai durumlar elbette olacaktır; ama ben doğru zamanı beklemeye pek inanmam, doğru zaman harekete geçtiğiniz zamandır. Evren eylemleri önemser.

Düşünme kısmını çok abartıyoruz bazen, düşünmeye ayırdığımız sürenin bir kısmını eylemlere ayırırsak hayallerimiz daha çabuk gerçekleşecek, plan program aşamasından eyleme geçmek gerekiyor.

Harekete geçmek deneyimdir, düşünmek ise bilgidir. Hayallerini gerçekleştiren insanlar bilgiden deneyime çabuk geçen insanlardır. Pek çok şeyi zihninizde ölçüp biçip tartarak anlayamazsınız, deneyimi yaşamak gerekir.

Başladıktan sonra genellikle daha kolaydır, elde ettiğiniz sonuçları değerlendirerek yeni rotalar belirlersiniz. Yol, yola çıktıktan sonra aydınlanır çoğu zaman.

Eylemi sürdürmek de önemlidir, bunun için motivasyona ihtiyaç duyarsınız. Nedenler güçlü motivasyon kaynaklarıdır. Bir yola çıktığınızda nedenlerinizi yazın ve gücünüzün azaldığını hissettiğinizde bu nedenleri kendinize hatırlatın.

Hepinize hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atacağınız güzel bir gün diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Eylül ayı kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen mert@mertcuhadaroglu.com adresine mail atınız.