FUTBOL VE HAYAT ÜZERİNE

FUTBOL VE HAYAT ÜZERİNE

Ben Galatasaray’ı tutuyorum, pek çok dostum ise Fenerbahçe veya Beşiktaş taraftarıdır. Hiçbir konuya fanatik şekilde yaklaşmadığım gibi futbolda da sevgi ve dostluktan yanayım. Ankara’da yaşayan sevgili dostlarım Mustafa ve Kemal Altıntaş Kardeşlerin namı diğer Motivasyon İkizleri bu ayki Fenerbahçe Dergisi’nde güzel bir röportajları yayımlandı.

Kurumsal iş hayatından gelen bu dostlarımız bir süredir çok güzel motivasyon konuşmaları yapıyorlar ve giderek daha fazla tanınıp daha fazla insana ulaşıyorlar. Bunun neticesinde de bu ay Fenerbahçe Dergisine konuk oldular. Sağolsunlar röportajda benim kendilerine nasıl yardımcı olduğumdan da bahsetmişler. Bu sayede ben de bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe Dergisi’nde yer almış oldum. Dediğim gibi olaya daha farklı bir pencereden bakıyorum. Önemli olan bilgi ve deneyimimizi insanlara doğru şekilde aktararak onların başarılı olmalarına yardımcı olmaktır.

Bu kadar reklam yeter, yazının başlığına geri dönersek futboldan alacağımız en önemli ders takım oyunu olmalıdır bence.

Futbol takımlarının başarısında takım oyunun önemi büyüktür, eğer hayatı bir takım oyunu şeklinde düşünüp bunu uygulayabilirsek daha mutlu bir hayat yaşayabiliriz.

Futbol takımları toplu savunma ve toplu hücum yaparlar. Top rakip takımdayken yani savunma pozisyonunda iken hep beraber topu kapmaya çalışırlar, hücum ederken hep beraber golü bulmaya çalışırlar.

Bu anlamda bakıldığında sizin takımınızda kimler var, sizin bu takımdaki rolünüz nedir? Eğer değiştirme şansınız olsaydı takıma kimleri almak isterdiniz, farklı bir rol üstlenmek ister misiniz?

Takımınızdaki oyuncuları gözden geçirin, çevremizdeki insanlara bir süre sonra benzemeye başlarız, onların geleceği bizim geleceğimiz olabilir. Bu anlamda sizin takımın geleceği nasıl gözüküyor, daha mutlu olma potansiyeliniz ne düzeyde?

Hep eski mahalle hayatını özlemle anar dururuz. Bunun nedeni eski Türk mahalle yapısının aynı bir futbol takımında olduğu gibi çok yüksek paylaşım içermesidir. Kapılar kilitlenmez, herkes özellikle yaz aylarında kapısının önünde oturur, bütün çocuklar herkesin çocuklarıdır, yardımlaşma vardır, üzüntüyü ve sevinci paylaşma vardır. Hayatın içinde güzel günler de vardır nispeten kötü günler de vardır, ama iyi bir takımınız varsa umut vardır, gelecek vardır.

Sevgi ile kalın.

Paylaş