İYİ HİSSETMENİN ÖNEMİ

İYİ HİSSETMENİN ÖNEMİ

Hayatta en önemli şeylerden birisi de kuşkusuz kendimizi iyi hissetmemizdir. Kendimizi iyi hissettiğimizde her şey gözümüze farklı gözükür, daha pembe gözlüklerle bakmaya başlarız hayata ve bu çoğu zaman iyi bir şeydir.

Geçenlerde bir okuyucum yayınlamış olduğum bir yazının altına güzel bir yorum yapmış, insanın kendisini tanıma yolculuğu ne zaman biter, belli bir yaşta sona erer mi şeklinde. Bence insanın kendisini tanıma yolculuğunda en önemli konulardan birisi de nelerin sizi iyi hissettirdiğidir, bu da zaman içinde sürekli değişebildiğinden kendini tanıma yolculuğu bitmez.

Kendini iyi hissetmek dediğimizde her insan için geçerli olan formül elbette farklı olacaktır, hatta dediğim gibi değişik yaş dönemleri itibarıyla da değişecektir. Kişiye özel yarım günlük seminerlerimde en çok üzerinde durduğum konu, danışanımı iyi hissettirecek şeyi bulmak ve nasıl yapılabileceğini ortaya koymaktır.

20’li yaşlarda sizi iyi hissettirecek şey aşk olabilir, 30’larda belki kariyer ön plana geçer, 40’lı yaşlarda para iyi hissetmenizi sağlayabilir, 50’lerde sağlıklıysanız kendinizi harika hissedebilirsiniz.

Şu şekilde düşünmenizi istiyorum, yaşamınızı farklı parçalardan oluşan bir sistem olarak kabul edin, ilişkileriniz var, iş hayatınız var, para durumunuz, sağlığınız, sosyal hayatınız, vb. Dışarıdan sisteme bol miktarda bir şey vereceğiz ve bu bütün sistemin işleyişini daha iyi hale getirecek, bu para mı olsun, başarı mı, aşk mı, sağlık mı, başka bir şey mi? Elbette hepsi önemli, ama birinci sırada ne var?

Bunu bulduğunuzda sizi iyi hissettirecek şeyi keşfetmiş oluyorsunuz. Şöyle de düşünebilirsiniz kısa vadede hayatımda nasıl bir değişiklik olursa bütün hayatım olumlu olarak etkilenir?

Bulduktan sonra peşinden gidin, çünkü en önemli şey kendinizi iyi hissetmenizdir.

Yarın bu önemli konuya devam edeceğiz, sevgi ile kalın.

Not: Kişiye özel seminerler hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için lütfen mert@mertcuhadaroglu.com adresine mail atın.

Paylaş