HAYATTA ÖNEMLİ OLAN


Dün geceki yarına nottan devam edelim; hayatta önemli olan kazanmak değil, hayatınızı nasıl yaşadığınızdır. Perşembe akşamı TV kanalları arasında gezinirken yabancı bir kanalda bir talk show programına rastladım. Sunucu, konuk ettiği sinema oyuncusundan kendisini etkileyen bir hikaye paylaşmasını rica etti.

Sinema oyuncusu da bir yemekte tesadüfen yanına oturduğu 88 yaşındaki piyano ustasının hikayesini anlattı, maalesef ustanın ismini duyamadım. Dünyaca ünlü bu piyanı virtüözü 44 yaşına geldiğinde önemli bir karar almış, onu bekleyen şöhret ve parayı bir kenara itip kendisini öğrenciler yetiştirmeye adamış. Bu karar onu Dünyanın en mutlu insanları arasına sokmuş.

Hikayeden etkilendim; hayatta daha önemli olan şeyin bu tip bir hayat amacımız olması ve onun peşinden gitme cesaretini göstermek olduğunu düşünüyorum.

2 yıl önce Ralph Marston’un Günde Bir Doz Motivasyon isimli kitabını okumuştum. Yazar, her gün bir motivasyon yazısı yayımlayarak ve buna yıllarca devam ederek her gün 100.000 kişiye ulaşan bir hale gelmişti. 100.000 kişi onun yazıları ile güne başlıyordu. Bu beni heyecanlandırmıştı, bir benzerini kendi Ülkemde yapmayı düşündüm ve Temmuz 2013’te Resmi Facebook Sayfamı açtım.

2 yıla yakın bir süredir imkanlarım el verdiği ölçüde her gün bir yazı paylaşmaya çalıştım, yayınladığım yazılar kendi adımı taşıyan web sitesinde de bulunuyor. 40.000 kişiye ulaştık bile, yolculuk devam ediyor.

Sabah erken saatte yürüyüş yaparken o gün ne yazabileceğimi düşünüyor ve gün içinde kaleme alıyorum. En iyi yaptığım şeyler birebir koçluk yapmak ve günlük yazılar yazmak. Bunları yapıyor ve insanlarla paylaşıyorum, büyük ölçüde mutluyum.

Sizlerin de bir süreç içinde hayat amacınızı bulmanızı diliyorum. Bu iyi yaptığınız ve keyif aldığınız bir şey olmalı. Sonra da onu diğer insanlarla paylaşmanın yöntemlerini bulmalısınız. Çok sayıda insanın hayatına dokunabilmek ve arkamızda olumlu izler bırakabilmek.

Hepimize hayat amacımızı bulacağımız, geliştireceğimiz, anlamlı ve mutlu günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayat amacınızı bulmak, netleştirmek ve geliştirmek için Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarımı da okuyabilir, ayrıca Mutlulukla Değişim Programına katılabilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × five =