SAHİCİ YAŞAMAK


Değişim demek bir yolculuk demek ve bu yolculukta aradığımız şey gerçek kendimize ulaşmak, onunla her daim kucaklaşmak ve sahici yaşamak.

Bütün Dünya’yı da dolaşsak bir bakmışız yolculuk bizi yine kapımızın önüne getirmiş.

Ben ne ölçüde sahici yaşayabiliyorum? Teori ile sizi sıkmadan kendi hayatımı masaya yatırayım.

Eskiye göre çok daha iyiyim kuşkusuz ama sahicilikten uzaklaştığım anlar yine oluyor. En büyük meydan okumam kendime karşı. Geldiğim noktada şunu düşünüyorum: Sahici yaşamak demek değişimin içinde iken kendimizi olduğumuz şeklimizle kabul etmek ve sevmek demek. İnsanız hepimiz.

Korkuyorum, korkularım var. Ama bir yandan da cesurum, hem de çok. Ben olduğumda her zaman canlıyım ama. Maskeleri taktığımda, rol yaptığımda bütün canlılık gidiyor, soluyor insan.

Kafamın karıştığı zamanlar oluyor, bazen ciddi anlamda öfkeleniyorum, bazen hızlı geçsin istiyorum zaman. Ama bazen bitmesin istiyorum yaşadığım dakikalar, adeta bulutların üzerinde uçuyorum.

İkisi de benim, bir diğerini yok sayamam.

Bir koçun veya kişisel gelişim uzmanının kendisi veya hayatı mükemmel olmalı mı? 2 yıl önce ilk başladığımda sorsanız belki evet derdim, artık öyle düşünmüyorum.

Mükemmel olmasına gerek yok ama olabildiğince gerçek olmalı, çünkü hepimiz temelde gerçeği arıyoruz ve onu bulduğumuz ölçüde dengeye ulaşıp mutlu oluyoruz.

Mutluluk ile kalın.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 14 =